Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

114 km/h w terenie zabudowanym. 18-letni kierowca posiadał prawo jazdy zaledwie miesiąc.

Dnia: wtorek 5 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W poniedziałek policjanci zakopiańskiej drogówki prowadzili działania w miejscach, gdzie dochodzi do częstego przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Tym razem policjanci działali w rejonie Stasikówki gdzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 64 km/h.

Kierowca jechał przez miejscowość z prędkością 114 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 18-latek z powiatu tatrzańskiego. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące, ponadto otrzymał 2000 złotych mandatu karnego oraz 14 punktów karnych. Ten młody kierowca posiadał prawo jazdy zaledwie od miesiąca!

Przypominamy!

Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.sztab. Roman Wieczorek

No Comment.

Reklama

Partnerzy