Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

12 milionów zł na inwestycje drogowe w Małopolsce 

Dnia: piątek 4 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, wręczyli promesy na realizację kolejnych wspólnych przedsięwzięć infrastrukturalnych w Małopolsce.

Środki trafiły do:

  • Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu
  • Starostwa Powiatowego w Limanowej
  • Gminy Mszana Dolna
  • Gminy Gródek nad Dunajcem
  • Gminy Łukowica
  • Gminy Gorlice

Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na remonty oraz modernizację dróg w Małopolsce. Minister Edward Siarka podkreślił znakomitą współpracę leśników z lokalnymi samorządami, która przynosi korzyści dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Podhale. – Lokalne inwestycje infrastrukturalne oprócz poprawy warunków życia mieszkańców, sprawiają, że wzrasta atrakcyjność turystyczna całego regionu. To duży krok dla rozwoju Małopolski – podkreślił wiceminister.

-Chcemy otwierać się na ludzi, chcemy współuczestniczyć w ważnych przedsięwzięciach. Poprawa infrastruktury drogowej znacząco wpływa na efektywność gospodarki leśnej, wspomaga zrównoważone zarządzanie lasami i ochronę środowiska naturalnego. Ważna jest także poprawa warunków technicznych dróg i dojazdów przeciwpożarowych do lasów. Działamy z korzyścią dla wszystkich stron powiedział Paweł Szczygieł, Dyrektor RDLP w Krakowie.

Środki z Funduszu Leśnego pokrywają 90 procent kosztów dotowanej inwestycji drogowej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy