Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Otwarcie dla tyszan! Zadecydował “złoty” gol.

Dnia: piątek 1 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W pierwszym meczu pierwzej rundy play-off hokeiści PZU Podhala Nowy Targ przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy. Mecz rozstrzygnął się w dogrywce.

Do pierwszego meczu w serii (gra się do 4. wygranych) nowotarżanie przystąpili w optymalnym składzie (nie licząc wyłączonego z gry od kilku miesięcy Roberta Mrugały) co tchnęło optymizm w kibiców „Szarotek”, którzy w sporej liczbie stawili się na trybunach Stadionu Zimowego.

Pierwsza tercja, choć bezbramkowa i tak naprawdę ze znikomą ilością sytuacji z obu stron, mogła się podobać. Oba zespoły nie przebierały w środkach, stąd dużo było spięć i twardych, męskich starć pod bandami. Nowotarżanie dobrze w tej odsłonie radzili sobie w destrukcji. Jedyne o co można się przyczepić, to o okres gry w liczebnej przewadze, w której Podhalanie nie potrafili nawet zagrozić bramce Tomasa Fucika.

Początek drugiej tercji to okres dominacji gospodarzy. Dobra dyspozycja Pawła Bizuba, ale i też trochę szczęście po stronie Podhala (strzał w poprzeczkę Marka Viitanena) sprawiły że utrzymywał się wynik bezbramkowy. Zmieniło się to w 37. minucie kiedy po faulu Jakuba Worwy na Alanie Łyszczarczyku, Ilia Korenczuk w efektowny sposób wykorzystał rzut karny. „Szarotki” mogły szybko odpowiedzieć, ale znów zawiodły w okresie gry 5 na 4. W końcówce tej odsłony przeważało Podhale, ale przełożenia na wynik to nie znalazło.

Już w pierwszej akcji tercji trzeciej Bizub wygrał pojedynek z Augustem Nilssonem. Za moment w świetnej sytuacji przestrzelił Łyszczarczyk. Potem Podhalanie wybronili okres 2. minut w liczebnym osłabieniu. Po chwili – po drugiej stronie lodowiska – okazję miał Wronka, ale Fucik skutecznie interweniował. Wreszcie w 49. minucie „Szarotki” doprowadziły do remisu. Do kontry podłączył się Phill Kiss i obsłużony podaniem przez Michaela Cichego, wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem GKS, lokując krążek w górnym rogu jego bramki.

Wynikiem 1:1 zakończyła się normalnym czas gry. W 5 minucie dogrywki “złotego gola” dla GKS zdobył Jeziorski.

GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 2:1 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, d. 1:0)

1:0 Korenczuk (36:45 z karnego)

1:1 Kiss – Cichy, Neupauer (48:20)

2:1 Jeziorski – Nilsson (64:34)

GKS: Fucik – Nilsson, Pociecha, Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura, Gościński, Turknin, Korenczuk – Jaśkiewicz, Bryk, Tavi, Rac, Ubowski – Bizacki, Mroczkowski, Viitanen, Galant, Marzec

Podhale: Bizub – Tomasik, Pangiełow Jułdaszew, Wielkiewicz, Wronka, Kapica – Kudin, Zalmay, Neupauer, Cichy, Szczechura – Horzelski, Kiss, Worwa, Lorraine, Themar – Słowakiewicz, Bochnak, Kamiński, Saroka, Szczerba.

Sędziowali Noworyta i Gabryszak.

Kary: 6-4 min.

Stan ćwierćfinału (do czterech zwycięstw): 1:0

Maciej Zubek, Tychy

No Comment.

Reklama

Partnerzy