Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

19-latek, mając 3,5 promila alkoholu w organizmie próbował dojechać rowerem do domu

Dnia: poniedziałek 17 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W niedzielę (16 kwietnia br.) po godzinie 16, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o rowerzyście, który jadąc drogą wojewódzką nr 969 miał problem z poruszaniem się i kilkakrotnie upadł na jezdnię.

W miejscowości Harklowa funkcjonariusze napotkali młodego mężczyznę na rowerze, który był mocno nietrzeźwy. 19-latek z gminy Nowy Targ miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Pomimo stanu nietrzeźwości wsiadł na rower i próbował dojechać do domu.

Rowerzysta został przekazany pod opiekę członkom rodziny. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2 500 złotych. Dodatkowo w tej sytuacji można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.
Siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest przede wszystkim zabronione, ale też bardzo niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników ruchu drogowego.

W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii. Pozostali użytkownicy ruchu drogowego odpowiednio zareagowali i powiadomili nowotarską policję.

źródło: Małopolska Policja

No Comment.

Reklama

Partnerzy