Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

4-dniowe Święto Pasterskie w Lipnicy Wielkiej. 

Dnia: piątek 8 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

W dniach od 30 czerwca do 3 lipca 2022 roku miało miejsce święto całej Lipnicy – 46-te Święto Pasterskie. Tegorocznej imprezie przyświecało motto z przyśpiewki:  Grónie moje, grónie, wy wysokie lasy; ka sie mi podziały moje downe casy. 

W czwartek w Domu Ludowym odbyła się promocja czwartego wydania „Pieśni Orawskich” Emila Miki oraz premiera filmu o Józefinie i Emilu Michach „W nas wzór musi powstać”.  W piątek natomiast po raz pierwszy zorganizowano debatę, która przyciągnęła wielu znamienitych gości. Dyskutowano nad tematem: „Społeczeństwo obywatelskie jako integralny element prawidłowego funkcjonowania samorządu lokalnego – kiedyś i dziś”. W trzeci dzień imprezy na scenie plenerowej pod Babią Górą zorganizowano pierwszy raz „Farbowano potańcówkę u Królowej”, która rozbawiła mieszkańców Orawy w niebywały sposób.

W niedzielę natomiast przepiękna pogoda przyciągnęła na Polanę Stańcową tłumy widzów z Lipnicy Wielkiej, Orawy ale i dalekich krańców Polski, a nawet zagranicy. Otwarcia Święta dokonał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt w asyście zaproszonych gości. Całość imprezy poprowadził w wyjątkowy dla siebie sposób Jan Świdroń.  

Jak zawsze zainteresowaniem cieszyły się Konkursy Pasterskie: wspinanie na moja, koszenie łąki, pilenie i rąbanie drzewa, strzelanie z bica pasterskiego.

Źródło : Gmina Lipnica Wielka

No Comment.

Reklama

Partnerzy