Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

57. Sabałowe Bajania już we środę

Dnia: poniedziałek 10 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Słoneczną pogodą i w świetnym nastroju rozpoczynamy tydzień, w którym Bukowina Tatrzańska stanie się sercem polskiego folkloru. Już w środę rozpoczną 57. Sabałowe Bajania.

Bukowina Tatrzańska po raz kolejny stanie się sercem polskiego folkloru. Sabałowe Bajania od wielu lat gromadzą miłośników kultury ludowej, oryginalnych wyrobów rękodzieła, koncertów i dobrej zabawy.

Tradycyjnie, 57. Sabałowe Bajania rozpoczną się paradnym przejazdem przez Bukowinę. Dlatego też w środę, w dniu otwarcia, od godz. 13.30 do godz. 14.30 na odcinku Bukowina Kościół – Rondo na Klinie będą występować utrudnienia w ruchu drogowym.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Wydarzenie Partnerem Głównym Festiwalu Folkloru Polskiego 57. „Sabałowe Bajania” jest Małopolska.

Jesteśmy dumni, że nasz Festiwal bierze udział w projekcie pod nazwą „Wizytówki Małopolski” obejmującym najbardziej rozpoznawalne i posiadające swój indywidualny, unikatowy charakter wydarzenia odbywające się w Małopolsce – podkreślają organizatorzy.

Współorganizatorem Festiwalu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

No Comment.

Reklama

Partnerzy