Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

8. stycznia – Koncert Noworoczny z Grażyną Brodzińską i innymi gwiazdami opery. Po bilety – z paszportem covidowym

Dnia: sobota 1 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Tym razem w Koncercie Noworocznym nie wystąpią ulubieńcy miejscowych melomanów – Straussowska Orkiestra Obligato Jerzego Sobeńki i śpiewający goście Jolanty Suder. Publiczność (zapewne nie tylko miejską) bawić będzie krynicka Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą maestro Mieczysława Smydy – dyrygenta, skrzypka i… rappera. Ale – jak każdego roku – nie braknie zaproszonych przez Miejskie Centrum Kultury gwiazd operowej sceny.

Gwiazda jaśniejąca już od wielu lat to Grażyna Brodzińska – ciągle znakomita w repertuarze operetkowym, operowym i musicalowym.  Artystka, która współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi, występowała gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele głównych ról w przedstawieniach muzycznych. Co roku śpiewa na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Dyrektor artystyczny tego festiwalu, Bogusław Kaczyński, powiedział o niej: Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną.

Zaciekawienie powinien wzbudzić Wonheieok Choi  – absolwent koreańskiego Państwowego Uniwersytetu Sztuki (Wydział Wokalistyki) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (artystyczne studia podyplomowe i kurs doktorancki).

Podczas występów w Polsce i w Korei śpiewał on jako solista w wielu operach, wykonywał też partie solowe w licznych koncertach. Jest zdobywcą wielu nagród na konkursach wokalnych.

Towarzyszyć im będą Jakub Milewski – śpiewak operowy, dyrygent, kompozytor, realizator projektów muzycznych, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie oraz dwie znakomite sopranistki: Ewelina Szybilska, która minionego roku, na gali XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury zdobyła nagrodę w kategorii „Najlepsza śpiewaczka operowa” i Iwona Socha – tarnowianka.

Serdecznie zapraszając na Koncert Noworoczny, ekipa MCK prosi, aby przed zakupem biletu każdy przestudiował regulamin korzystania z sali widowiskowo-kinowej Centrum oraz zasady sprzedaży biletów na wydarzenia i seanse w MCK. Prosi też o zabranie z sobą i okazanie paszportów covidowych przy zakupie biletów, celem weryfikacji. Bilety dostępne są w kasie MCK w godz. 10.00 – 16.00 w cenie 130 zł, od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 18 26 621 32

Zwłaszcza w podhalańskiej społeczności wymóg legitymowania się paszportem covidowym może budzić kontrowersje. Nie rozwiał ich dotąd zwłaszcza minister zdrowia Adam Niedzielski, oświadczając jeszcze w listopadzie:

“Nie ma podstawy prawnej do tego, żeby żądać okazania paszportu covidowego przy wejściu na jakąś imprezę, ale z drugiej strony jego nieokazanie może być podstawą do tego, żeby nie wpuścić na daną imprezę”.

Ale starania dyrektora MCK, by umknąć obostrzeniowym limitom, zapewnić możliwie najszerszej publiczności dostęp do wydarzeń artystycznych, jednocześnie poprawić budżet placówki wpływami z maksymalnej ilości sprzedanych biletów – są zrozumiałe.  

No Comment.

Reklama

Partnerzy