Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

9 ratowników ruszyło z pomocom dla dwójki turystów

Dnia: wtorek 21 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

W poniedziałek przed godziną 22 zakończyła się wyprawa ratunkowa po dwójkę turystów, która utknęła na szlaku pomiędzy Kasprowym Wierchem, a Suchym Wierchem Kondrackim.

Zgłoszenie na Centralę TOPR dotarło o godzinie 14:27. Turyści w silnym wietrze, ograniczonej widoczności i sporej ilości przewianego śniegu nie byli w stanie bezpiecznie kontynuować wycieczki.

2 ratowników po wjechaniu kolejką na Kasprowy Wierch udało się w kierunku potrzebujących pomocy. Po dotarciu do turystów okazało się, że jednej z osób doskwiera ból kończyny dolnej i będzie potrzebna pomoc w transporcie.

Z Centrali TOPR skuterem śnieżnym oraz pojazdem Traxter do Doliny Kondratowej z całym potrzebnym sprzętem wyruszyło kolejnych 7 ratowników. Obydwie grupy spotkały się w okolicach Przełęczy Pod Kopą Kondracką, gdzie po spakowaniu turystki do noszy typu SKED opuszczono ją do Doliny Kondratowej, skąd dalej przewieziono do Zakopanego.

W Tatrach obowiązuje 3 (ZNACZNY) stopień zagrożenia lawinowego. Warunki turystyczne z powodu silnego wiatru oraz ciągle padającego śniegu nie są korzystne

źródło: TOPR

No Comment.

Reklama

Partnerzy