Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Aktualna sytuacja covidowa w Zakopanem

Dnia: czwartek 23 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

„Rozpoczeły się szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat, z czego niezmiernie się cieszymy. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania szczepieniami najmłodszych. Aktualnie zapisujemy tę grupę na połowę stycznia” – poinformował Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień ze Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Szpital w Zakopanem odnotowuje większe zainteresowanie szczepieniami dzieci niż dorosłych. Rodzice dość intensywnie i jak najszybciej chcą szczepić, nawet przed okresem feryjnym. 

„Przypominam, że w przypadku dzieci od 5 do 11 roku życia, szczepimy mniejsza dawką i mamy dwa szczepienia, z czego to drugie odbywa się po 21 dniach od pierwszego. Jest też tzw. dawka trzecia, która dotyczy dzieci ze znacznym spadkiem odporności albo na leczeniu biologicznym. Ta trzecia dawka odbywa się po 28 dniach od drugiej dawki. Przeciętnie szczepimy około 600-700 osób tygodniowo” – stwierdził Jerzy Toczek.

Uważa, że poziom 50 proc. zaszczepionych mieszańców w samym mieście Zakopanem został przekroczony. Oprócz punktu szpitalnego jest jeszcze 6 innych punktów.

Informacje na temat szczepień: www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

Źródło: Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem/ oprac. AO

No Comment.

Reklama

Partnerzy