Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Aktualna sytuacja w „Szarotkach” przypomina wielki plac budowy.

Dnia: wtorek 2 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

24 to liczba zawodników, którzy aktualnie testowani są przez sztab szkoleniowy KH Podhala. Do Nowego Targu zjechali zawodnicy wielu narodowości.

Wśród tych którzy walczą o miejsce w składzie nowotarskiej drużyny są zawodnicy, którzy już „liznęli” gry w Polsce.

Najbardziej znany z tej grupy to fiński napastnik Lauri Huhdanpaa, który w zeszłym sezonie reprezentował KH Toruń, kończąc go z dorobkiem 9 zdobytych goli, 18 asyst w 38 spotkaniach.

W Polsce, ale nie w PHL tylko na jej zapleczu grali też dwaj amerykańscy zawodnicy: Gavin Flack i Devin Panzeca, którzy reprezentowali Orlika Opole.

Pozostali testowani dotychczas nie mieli okazji występować na polskich lodowiskach. Są to m.in Słowacy Martin Baca, Samuel Dżerenga, Materj Komlosz, Maximilian Pajpach, Boris Hrubo, Daniel Ščasník, René Svitana, Lukáš Hvila. Jest Łotysz Artioms Lapiks, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. O miejsce w składzie walczą też Serb Srdjan Subotic oraz Słoweniec Luka Zorko, a także Ukraińcy Roman Kizło i Michajło Krasnożon.

Z dnia na dzień liczba testowanych ma się zmniejszać. Docelowo w sezonie ligowym w barwach „Szarotek” grać ma bowiem 9 obcokrajowców.

Pewne miejsce w składzie ma już Martin Przygodzki. Reprezentant Polski, a ostatni gracz Dukli Michalovce doszedł już do porozumienia w sprawie kontraktu i w poniedziałek ma rozpocząć treningi z Podhalem

No Comment.

Reklama

Partnerzy