Search in content
Post Type Selectors

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski z medalami Mistrzostw Świata w Bakuriani!

Dnia: niedziela 19 lutego 2023, Autor: Paweł Budzyk

Dziś był niezwykły dzień dla polskiego snowboardu! Najpierw Aleksandra Król zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie gigancie równoległym, a tylko kilka minut później Oskar Kwiatkowski również zdobył medal. W wielkim finale Kwiatkowski zajął pierwsze miejsce i zdobył złoto. To pierwsze w historii naszego kraju medale mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim.

W bieżącym sezonie Oskar Kwiatkowski wygrał pierwsze w swojej karierze zawody snowboardowe Pucharu Świata, zdobywając pierwsze miejsca w Scuol w Szwajcarii i Blue Mountain w Kanadzie.

Dla Aleksandry Król były to już jej ósme mistrzostwa w karierze. W połowie grudnia 2022 roku zajęła ona drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym podczas zawodów Pucharu Świata w Carezzie.

W dniu dzisiejszym (19 lutego) odbywały się zawody w slalomie gigancie równoległym.

W półfinale Ola Król przegrała z Danielą Ulbing, co oznaczało, że pozostała ona w walce o trzecie miejsce. W zjeździe o trzecie miejsce pokonała Lucię Dalmasso, co pozwoliło jej stanąć na podium.

Oskar Kwiatkowski miał wspaniałą passę przez cały konkurs. W półfinale pokonał Austriaka Benjamina Karla o 0,23 sekundy. W finale miał do czynienia z Dario Caviezlem. Po zaciętej walce Kwiatkowski okazał się lepszy, wyprzedzając rywala o 0,26 s i zdobywając złoty medal mistrzostw świata! To pierwsze w historii naszego kraju medale mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim.