Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Areszt dla kierowcy, który po pijaku śmiertelnie potrącił rowerzystę w Zubrzycy

Dnia: poniedziałek 7 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 52-letni mieszkaniec Zubrzycy Dolnej, doszło w piątek (4 listopada br.) po południu na drodze wojewódzkiej nr 957 w Zubrzycy Dolnej.

Jak wstępnie ustalono, 32-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, potrącił 52-letniego rowerzystę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Kierowca samochodu zaparkował volkswagena w swoim garażu, po czym po około godzinie wrócił na miejsce zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz biegłego do spraw wypadków drogowych wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentację fotograficzną.

Zabezpieczono ślady, a także samochód i rower do dalszych oględzin. Kierowca volkswagena został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Pobrano mu krew do badania, aby określić poziom alkoholu w organizmie w chwili zdarzenia. W sobotę zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu, kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

No Comment.

Reklama

Partnerzy