Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Bania Cup 2024 – piłkarskie święto w Białce Tatrzańskiej

Dnia: wtorek 11 czerwca 2024, Autor: Maciej Zubek

Za nami dwudniowe zmagania piłki młodzieżowej w drugiej edycji turnieju „Bania Cup” w Białce Tatrzańskiej.

Podzielona na dwa dni formuła grania w czterech kategoriach wiekowych w której wystąpiło 54 drużyny z Całej Polski oraz Słowacji. Mimo piątkowej burzy która przeszła nad Białką i zalała częściowo boisko a dzięki pracy sztabu ludzi wszystkie 8 boisk zostało perfekcyjnie przygotowane do zmagań piłkarskich. Zawodnicy mieli okazje grać w różnych warunkach i można to uznać za cenne doświadczenie.

To drugi raz organizowana już cykliczna impreza sportowa dla dzieci i młodzieży. Każda kategoria wiekowa to inna historia ale największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria orlików rozgrywana po raz pierwszy w formule dwudniowej sobota-niedziela gdzie zostało rozegrane 80 spotkań łącznie. W tej kategorii było najwięcej drużyn przyjezdnych i najbogatsza formuła gry.

Koordynatorem całego wydarzenia był pan Kamil Lupa który po raz kolejny wcielił się w role organizatora turnieju Bania Cup. Łącznie grało 54 drużyny a zostało rozegranych 220 spotkań a udział wzięło 588 uczestników.

Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybrali MVP zespołu którzy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki ufundowane przez Gminę Bukowinę Tatrzańską. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dedykowany medal. Łącznie rozdano 54 MVP – 3 najlepszych zawodników turnieju oraz 3 bramkarzy turnieju. Wszystkie drużyny zwycięskie otrzymały pakiet voucherów do Terma Bania – Głównego sponsora turnieju.

Druga edycja ,duże oczekiwanie i mimo aury która popsuła pewne aspekty przygotowań to można uznać wydarzenie za udane ze względów przede wszystkich sportowych – udana frekwencja 588 uczestników turnieju to bardzo wysoki wynik co mierzyło się z dużym wyzwaniem organizacyjnym – cenne doświadczenie i wnioski na przyszłość. Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom za wsparcie bo to dzięki nim ta impreza może wyglądać w taki okazały sposób – podsumował Kamil Lupa koordynator turnieju

W kategorii skrzat wystąpiło 15 drużyn i nie była prowadzona klasyfikacja końcowa tutaj liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Rozegrano 60 spotkań.

W kategorii żaków wystąpiło również 15 drużyn jednakże tutaj była prowadzona klasyfikacja końcowa i drużyny rywalizowały najpierw w grupach A-B-C a następnie w podziale grup złota-srebrna-brązowa. Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach po ulewach jakie były nad stadionem jednakże zawodnicy sprostali tym warunkom a dodatkowo była radość w postaci wślizgów i innych.

Najlepsze drużyny :

 1. MSK Namestovo
 2. Didi Gol Rabka-Zdrój
 3. NKP Podhale Nowy Targ

Kategoria orlików w tej edycji turnieju

W tej edycji turnieju kat. Orlik była głównym wydarzeniem całego turnieju. Po raz pierwszy organizowana forma była dwóch dni rywalizacji. 16 drużyn z Całej Polski oraz Słowacji rywalizowało w dwóch grupach po 8 drużyn co dało łącznie 7 spotkań oraz 3 mecze w finałach w zależności od zajętego miejsca.

Bardzo wyrównany poziom drużyn który chwalili sobie trenerzy drużyn które od samego początku toczyły się na pełnych obrotach. Z coraz większą intensywnością drużyny mierzyły się z zmęczeniem i trudem dużej ilości gry. Drugi dzień zmagań to finały w zależności od miejsca w grupie drużyny rywalizowały w grupach 4 drużynowych o jak najlepsze miejsca. Finałowa grupa to dużo emocji walki i starć i też rollercostera w postaci zmieniającej co chwile tabeli w związku z wynikami. Po emocjonującej rywalizacji to zawodnicy NKP Podhale Nowy Targ sięgają po zwycięstwo w drugiej edycji Bania Cup 2024.

Klasyfikacja końcowa

1. NKP Podhale Nowy Targ

2. Okocimski Brzesko

3. KS Zakopane

4. Polish Talent

Grupa 5-8

5. DAP Kielce

6. Master KIDS

7. Bardfa Academy

8. Watra Białka Tatrzańska

Grupa 9-12

9. Jordan Jordanów

10. Didi Gol Rabka-Zdrój

11 LKS Szaflary

12. AP Gliwice

Grupa 13-16

13. Akademia Proszowianka

14. Star Goal Academy

15. Wierchy Rabka-Zdrój

16. Watra II Białka Tatrzańska

Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybrali MVP zespołu którzy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki ufundowane przez Gminę Bukowinę Tatrzańską. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dedykowany medal.

W kategorii najstarszej rozgrywanej wystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy A i B w rywalizacji każdy z każdym.

Do najlepszej czwórki awansowały drużyny : Watry – Orlików Myślenice – Wierchy Rabka oraz Master KIDS. W półfinale drużyna Watry pokonała po rzutach karnych Orliki Myślenice a Master KIDS pewnie rozprawił się z Wierchami 3:0

W drugiej drabince turniejowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna DIDI Gol Rabka-Zdrój która wygrała dwa spotkania i zajęła 5 miejsce.

Finał toczył się od samego początku pod dyktando drużyny Master KIDS która pewnie wygrała to spotkanie 3:1 z drużyną gospodarzy.

Klasyfikacja końcowa :

 1. Master KIDS
 2. Watra Białka Tatrzańska
 3. Orliki Myślenice
 4. Wierchy Rabka-Zdrój
 5. Didi Gol Rabka-Zdrój
 6. Master KIDS
 7. NKP Podhale Nowy Targ
 8. LKS Szaflary

Sposnorem Głównym całego turnieju był Resort Bania w skład w której wchodzi Hotel Bania , Terma Bania oraz Karczma Bania

Partnerzy Wydarzenia :

Gmina Bukowina Tatrzańska – współorganizator

Partnerzy

Karczma Restauracja Hotel Litworowy Staw – Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska – Kotelnica Białczańska

Hotel Toporów Białka Tatrzańska

Machajówka

Skład Materiałów Budowlanych BUDZ

PLUS Architektura

Pizzeria Margo Jurgów

Pizzeria Margo Dębno

Grande Pizza – Pizzeria Białka Tatrzańska

Białka Fresco

Rezydencja Markowy Dworek

Zajazd Białczański

Sunset Agencja Reklamowa

GAMA GS Bukowina Tatrzańska

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia

Wypożyczalnia Waluś Ski

OnlyFutbol

Hotel Zawrat – Białka Tatrzańska

Zakręcone video – Fotobudka 360

Dmuchańce – Skakańce

Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka

Słoneczny Dworek – Noclegi w górach

Tomasz Witek Biznesowe Centrum Szkoleniowo-Doradcze

Przedszkole Bajkowy Świat – Białka Tatrzańska

Sołtys Wsi Białki Tatrzańskiej – Władysław Piszczek

No Comment.

Reklama

Partnerzy