Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Będą kolejne remonty dróg w powiecie nowotarskim

Dnia: środa 9 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

8 sierpnia br. w Ochotnicy Dolnej miało miejsce uroczyste podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Symbolicznego podpisania umów dokonał Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński w obecności parlamentarzystów i samorządowców.

Powiat Nowotarski, który reprezentował Starosta Nowotarski Krzysztof Faber i Wicestarosta Bogusław Waksmundzki otrzymał dofinansowanie na realizację następujących zadań:

  • Remont drogi powiatowej nr 1654K Ząb – Ratułów – Ciche – Chochołów w km od 13+820,00 do km 14+640,00 w miejscowości Ciche i Chochołów, Powiat Nowotarski/Miasto i Gmina Czarny Dunajec
  • Remont drogi powiatowej nr 1660K Ludźmierz – Pyzówka w km od 7+480,00 do km 8+300,00 w miejscowości Pyzówka, Powiat Nowotarski/Gmina Nowy Targ

Rządowy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wspiera jednostki samorządu terytorialnego, realizujące inwestycje na drogach samorządowych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Fundusz ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

Tak duże wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego jest możliwe dzięki solidarnemu finansowaniu Funduszu zarówno przez budżet państwa, jak i państwowe osoby prawne i jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. W ten sposób powstało narzędzie o niespotykanej dotychczas skali, pozwalające szczególnie na pomoc mniej zamożnym samorządom w rozwoju ich infrastruktury transportowej i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Foto: UG Ochotnica Dolna

No Comment.

Reklama

Partnerzy