Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Betlejemskie światło pokoju dotarło do rabczańskich policjantów

Dnia: czwartek 14 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Harcerze z Hufca Podhalańskiego Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkom. Grzegorza Ścisłowicza „Betlejemskie Światło Pokoju” – jako symbol braterstwa, pokoju i przyjaźni. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”.

W dniu 13  grudnia br. do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zawitali harcerze z Hufca Podhalańskiego Związku Harcerstwa Polskiego, którzy na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkom. Grzegorza Ścisłowicza przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju”. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”.

Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Do Polski światło trafiło od skautów słowackich i przekazane zostało w miejscowości Zakopane. Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym udział wzięło ponad 3 000 uczestników. Następnie zostanie ono rozproszone po całej Polsce. Niosąc lampiony ze Światłem skauci czy harcerze dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami.

Pan Komendant w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji serdecznie podziękował przedstawicielom ZHP za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie. Złożył im również serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2024 Roku.

KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy