Bez punktów w Toruniu

Dnia: niedziela 30 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Tym razem hokeistom Tauron Podhala Nowy Targ nie udało się sprawić niespodzianki w rozgrywkach PHL. W 41 kolejce „Szarotki” przegrały wyjazdowe starcie z KH Energą Toruń.

Po pierwszej tercji Podhale przegrywało 0:1 po indywidualnej akcji Patryka Koguta z 9 minuty. W kilku innych okazjach, jakie stworzyli sobie w tej odsłonie gospodarze, świetnie interweniował Oskar Polak, który w bramce Podhala zastąpił Pawła Bizuba. Raz – po strzale Michała Zająca – bramkarzowi „Szarotek” w sukurs przyszedł słupek.

Obraz gry nie zmienił się w tercji drugiej. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali dwoma golami. W 24 minucie – obsłużony zza bramki przez Lauri Huhdanpaa – z bliska Polaka pokonał Kamil Kalinowski. Na 3:0 trafił w 39 minucie Mikalai Syty. W międzyczasie okazje miało Podhale, a konkretnie Kasper Bryniczka, który w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem z Torunia zwlekał z oddaniem strzałów i w efekcie dał sobie odebrać krążek.

Gola nowotarżanom nie udało się zdobyć także w 3 tercji. Za to wygraną gospodarzy, w 48 minucie czwartą bramką przypieczętował Aleksander Rodionow.

KH Energa Toruń – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

1:0 Kogut – Rodionow (8:40)

2:0 K. Kalinowski – Huhdanpaa (23:29)

3:0 Syty – Zając, Karczoha (38:02)

4:0 Rodionow – Korczocha, Szkrabow (47:56)

Podhale: Polak – Vorlab, Jelszanski, B. Wsół, Bryniczka, Wielkiewicz – Tomasik, Mrugała, Worwa, Neupauer, Siuty – P. Wsół, Sulka, Bochnak, F. Kapica, Saroka oraz Kamieniecki, K. Malasinski, T. Kapica, J. Malasinski.

Sędziowali Paweł Kasprzyk, Bartosz Kaczmarek.

Kary: 6-6 min.