Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Beze mnie jesteś nikim. Spotkanie autorskie z Jackiem Hołubem – relacja.

Dnia: czwartek 7 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W dniu 05 marca odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Hołubem, poświęcone problematyce przemocy w polskich domach, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu.

Ze względu na dużą ilość uczestników – 160 osób – spotkanie odbyło się w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim uczniowie nowotarskich szkół średnich, dla których była to bardzo ważna lekcja wychowania do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: Dyrektor nowotarskiej biblioteki Danuta Wojdyła oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha. Celem spotkania  było kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz szeroko pojęta profilaktyka uzależnień, a także wskazanie młodym ludziom gdzie mogą szukać wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Otwarta formuła wydarzenia, które poprowadziła Anna Szopińska – nowotarska dziennikarka i redaktorka – pozwoliła na pełne zaangażowanie uczestników. W drugiej części spotkania były bezpośrednie pytania kierowane do autora, co świadczy o tym, że temat przemocy powinien być poruszany, aby poznać mechanizmy jej powstawania , jak również zapobiegania i przeciwstawiania się.

Dziękujemy bardzo za czynny udział w tej niezwykłej lekcji życia i empatii uczniom, opiekunom i dyrekcji nowotarskich szkół: II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych oraz członkom Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ, nowotarskim radnym ,a także naszym wiernym czytelnikom.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu na lata 2022-2024.

oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy