Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Białka Tatrzańska. Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Dnia: środa 26 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Dzisiejszej nocy około 3 nad ranem w Białce Tatrzańskiej policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 27-latek jechał na rowerze środkiem drogi, bez oświetlenia i elementów odblaskowych.

Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek z powiatu tatrzańskiego miał blisko 0.7 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Trzy godziny wcześniej ten sam patrol na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymał nietrzeźwego kierującego skodą. 48-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego stracił prawo jazdy po tym jak badanie trzeźwości wykazało, że kierował mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu teraz do dwóch lat więzienia.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Zakopane.

No Comment.

Reklama

Partnerzy