Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Brak pomysłów na weekend ? Zabieramy Was na Turbacz

Dnia: piątek 2 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Od dłuższego czasu Turbacz cieszy się popularnością nie tylko wśród turystów z całej Polski, ale również chętnie odwiedzają go mieszkańcy Podhala. Jest to szczyt Korony Gór Polskich, który wznosi się na wysokości 1310 m. n.p.m, oraz leży w granicach administracyjnych wsi Waksmund.

Wyróżnia się mnogością szlaków turystycznych prowadzących na szczyt co pozwala na zaplanowanie ciekawej trasy wycieczkowej dostosowanej do własnych możliwości.

O tej porze roku, na Turbaczu panuje istnie zimowa atmosfera, natomiast już niebawem atutem tych terenów będą również trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Z Nowego Targu wycieczkę możemy rozpocząć na parkingu Długa Polana skąd zielonym szklakiem kierujemy się przez Polanę Sralówki i Bukowinę Waksmundzką do schroniska na Turbaczu. Warto dodać, że w schronisku na Turbaczu co roku odbywa się WinterCamp, czyli obóz szkoleniowy dla turystów. Zdobywają oni tutaj doświadczenie w biwakowaniu zimą oraz w bezpiecznym uprawianiu sportów outdoorowych. Dla urozmaicenie trasy, żeby nie wracać tą samą drogą polecamy na Wisielakówce wejść na żółty szlak, który poprowadzi przez Polanę Rusnakową i Grajcarową na Halę Bukowina Miejska, a następnie do Nowego Targu.

Na taką wycieczkę śmiało można wybrać się w rodzinnym gronie wraz z dziećmi. Gwarantowane mnóstwo fajnych widoków a cała wyprawa będzie idealnym pomysłem na spędzenie aktywnie dnia.

ACH.

Turbacz 2.12.2022
| |

Panie dziennikarzu, jeszcze tak kompromitującego artykułu nie czytałem żeby szczyt Turbacza przepisywać do miasta Nowy Targ.

Reklama

Partnerzy