3 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem odbyło się oficjalne przekazanie ubrań oraz specjalistycznego wyposażenia do działań wysokościowych. Sprzęt został zakupiony dla strażaków KP PSP w Zakopanem przez stacje narciarskie z terenu powiatu tatrzańskiego. Przekazane wyposażenie będzie wykorzystywane podczas ćwiczeń oraz akcji ratowniczych związanych m.in. z ewakuacją z kolei linowych. Nowy >> Czytaj więcej <<
1 lutego 2026 r. w Domu Kultury w Maniowach odbył się wyjątkowy koncert w ramach projektu „Kontrasty muzyki ludowej”. Podczas koncertu wystąpił Zespół Fire Folk, który w swojej twórczości łączy muzykę ludową, karpacką, biesiadną i klasyczną, prezentując ją w nowoczesnych aranżacjach. Artyści w składzie: Katarzyna Bobak, Marek Michael Konček, Mateusz Dudek, Adam Stępniowski oraz Marcin Bobak zaprezentowali >> Czytaj więcej <<
W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie robocze z udziałem Wiceministra Sportu i Turystyki Ireneusza Rasia oraz przedstawicieli samorządów zrzeszonych w Konwencie Tatrzańskim. W rozmowach uczestniczyli Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański oraz wójtowie gmin Kościelisko, Poronin i Bukowina Tatrzańska. Głównym tematem spotkania były projektowane zmiany przepisów dotyczących najmu krótkoterminowego oraz nowa konstrukcja opłaty turystycznej. Podczas >> Czytaj więcej <<
W Gminie Nowy Targ odbyło się noworoczne spotkanie przedsiębiorców oraz przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, zorganizowane przez wójta Wiesław Parzygnat. Wydarzenie było okazją do podsumowania intensywnego roku 2025 oraz rozmów o kluczowych inwestycjach planowanych na najbliższe lata. W spotkaniu uczestniczyli m.in. posłanki na Sejm RP Anna Paluch oraz Weronika Smarduch, starosta nowotarski Tomasz Hamerski, burmistrz Grzegorz >> Czytaj więcej <<
W dniu 30 stycznia 2026 r. w Urzędzie Gminy Nowy Targ odbyło się oficjalne podsumowanie realizacji zadań wykonanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026 . W roku 2025 Gmina Nowy Targ przeznaczyła na realizację zadań w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej łączną kwotę 843 467,28 zł, w tym: W ramach Programu zrealizowano działania szkoleniowe oraz dokonano zakupu specjalistycznego >> Czytaj więcej <<
2 lutego w Zakopanem odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w historii miasta Klubu Seniora. Nowa przestrzeń, stworzona z myślą o aktywizacji, integracji i codziennym wsparciu osób starszych, stała się symbolicznym miejscem spotkania pokoleń oraz ważnym krokiem w rozwoju polityki senioralnej miasta. W wydarzeniu udział wzięła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aleksandra Gajewska, która w >> Czytaj więcej <<
W sobotę wieczorem ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili skomplikowaną, nocną akcję ratunkową w rejonie Doliny Tomanowej w Tatrach. Informację o wypadku przekazał sam TOPR. Kilka minut po godzinie 18 do centrali TOPR zadzwonił turysta, który poinformował, że podczas zejścia szlakiem z Chudej Przełączki do Doliny Tomanowej spadł wraz z kolegą Lodowym Żlebem w kierunku >> Czytaj więcej <<
W Ludźmierzu odbyły się Tradycyjne Kumoterki – wyjątkowe zawody, które od lat pielęgnują dziedzictwo Podhala i przyciągają liczne grono mieszkańców oraz gości. Wydarzenie po raz kolejny stało się połączeniem sportowej rywalizacji z kultywowaniem regionalnych zwyczajów. Kumoterki obejmują cztery widowiskowe konkurencje rozgrywane w ramach cyklu zawodów organizowanych w różnych gminach regionu. Gmina Nowy Targ była współorganizatorem >> Czytaj więcej <<
Kompletnie pijany turysta z Brazylii oraz mieszkaniec województwa mazowieckiego poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. W miniony weekend załogę zakopiańskiej drogówki wezwali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Strażnicy na ul. Kościuszki w Zakopanem udaremnili dalszą jazdę turyście z Brazylii. Podczas policyjnych czynności okazało się, że 30-letni mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie blisko 2.8 promila >> Czytaj więcej <<
W miniony weekend tatrzańscy policjanci interweniowali dziewięć razy w związku ze zgłoszeniami o zakłóceniu porządku publicznego – spoczynku nocnego. Najczęściej zgłaszane policjantom interwencje dotyczą apartamentów zlokalizowanych w domach wielorodzinnych. Jedna z takich interwencji miała miejsce w sobotę 31 stycznia br. przy ul. Bulwary Słowackiego w Zakopanem. Policjanci przed godziną 23 podjęli powtórną interwencję w jednym >> Czytaj więcej <<