Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy i całego regionu. Niepubliczna Szkoła Terapeutyczna „Niebieska Kokardka” podpisała długoletnią umowę dzierżawy z Gminą Nowy Targ, obejmującą budynek oraz teren przyszkolny dawnej Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu. W obiekcie powstanie filia placówki, która znacząco zwiększy dostęp do specjalistycznej edukacji i terapii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Nowa filia będzie mogła >> Czytaj więcej <<
Policjanci z Komisariatu w Rabce – Zdroju, w powiecie nowotarskim jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru, do którego doszło w jednym z bloków mieszkalnych. Policjant z narażeniem własnego życia ewakuował mężczyznę z płonącego mieszkania. Dzisiaj około godziny 5 rano, na ul. Orkana w Rabce-Zdroju w jednym z bloków mieszkalnych wybuchł pożar, który objął lokal znajdujący >> Czytaj więcej <<
Zakopane po raz kolejny pokazało, że potrafi grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 34. Finału WOŚP zakopiańczycy, ponad 100 wolontariuszy oraz partnerzy akcji udowodnili, że pomaganie to wspólna sprawa. Dwa zakopiańskie sztaby zebrały łącznie ponad 120 tysięcy złotych. Dwa sztaby – jeden cel Największy wkład w tegoroczny finał miały dwa zakopiańskie sztaby: Sztab >> Czytaj więcej <<
Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych „Dzieci są Darem” rozpoczyna realizację nowego projektu pod nazwą „Wsparcie rozwoju dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych – Opieka fizjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży”. Inicjatywa ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży z pieczy zastępczej oraz rodzin adopcyjnych dostępu do profesjonalnej opieki fizjoterapeutycznej, prowadzonej z uważnością na indywidualny rozwój dziecka, >> Czytaj więcej <<
Jeżeli masz od 25 do 64 lat i w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywałaś badania cytologicznego, możesz skorzystać z bezpłatnego badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu cytologia złuszczeniowa wykonywana jest w Poradni Ginekologiczno-Położniczej, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji. Wystarczy dokument tożsamości. >> Czytaj więcej <<
22 stycznia, na terenie miasta Nowy Targ, podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wykazali się czujnością i doświadczeniem, które doprowadziły do zatrzymania osoby poszukiwanej przez organy ścigania. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu nagle zmienił kierunek, w którym się poruszał, a następnie zaczął się chować, próbując >> Czytaj więcej <<
Małopolscy policjanci działając na Podhalu zabezpieczyli kolejne maszyny budowalne pochodzące z kradzieży. Wartość sprzętu to blisko 300 tysięcy złotych. Do kolejnych działań policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową Kraków Prądnik Biały doszło w ubiegły wtorek (20 stycznia br.). W działania zaangażowani byli również funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego, Wydziału dw. z >> Czytaj więcej <<
Dziesiątki warsztatów, wycieczek, zajęć sportowych i artystycznych, koncertów i spektakli czekają na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe pod Giewontem. Zapraszamy mieszkańców i turystów do zapoznania się z przygotowaną ofertą. Życzymy dobrej zabawy i miłego wypoczynku! 26 stycznia, poniedziałek 27 stycznia, wtorek 28 stycznia, środa 29 stycznia, czwartek 30 stycznia, piątek 31 stycznia, sobota 1 lutego, niedziela >> Czytaj więcej <<
Stanowisko Zakopanego wobec planów debiutu giełdowego spółki PKL. Samorządy Konwentu Tatrzańskiego na spotkaniu w Sejmie RP Samorządy zrzeszone w Konwencie Tatrzańskim uczestniczyły w ważnym spotkaniu w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, poświęconym planom możliwego wprowadzenia spółki Polskie Koleje Linowe S.A. na giełdę papierów wartościowych. W rozmowach wziął udział Burmistrz Miasta Zakopane Łukasz Filipowicz oraz Przewodniczący Rady Miasta >> Czytaj więcej <<
NKP Podhale Nowy Targ oficjalnie ogłasza pierwszy transfer w zimowym oknie. Nowym zawodnikiem drugoligowca został 21-letni Bartosz Lelito. Bartosz Lelito jest wychowankiem Dolcanu Ząbki. W kolejnych latach rozwijał swoją karierę w Ząbkovii Ząbki, do której trafił jako junior, a od sezonu 2020/2021 regularnie reprezentował ten klub na poziomie seniorskim. W bieżących rozgrywkach grupy I 3. >> Czytaj więcej <<