Seniorka z Rabki-Zdroju uwierzyła oszustom działającym metodą „na wnuczka” i będąc pewna, że pomaga swojemu synowi, przekazała obcemu mężczyźnie ponad 47 000 zł! Przez kilka ostatnich dni, oszuści stosujący metodę „na wnuczka” dzwonili do mieszkańców powiatu nowotarskiego, próbując wyłudzić pieniądze. Zdecydowana większość seniorów, którzy odebrali taki telefon, od razu zorientowała się, że to oszustwo, nie >> Czytaj więcej <<
28 lutego br. po południu, 15-latka po kłótni z mamą wybiegła z domu i uciekła w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie, wyziębiona i bardzo zmęczona skontaktowała się ze swoją koleżanką, mówiąc że się zgubiła w lesie. Koleżanka wezwała pomoc. Na miejsce, jako pierwszych skierowano policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego nowotarskiej komendy, którzy po ustaleniu okoliczności ucieczki >> Czytaj więcej <<
Przed wjazdem do tunelu z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy uderzył w ustawione betonowe elementy. Wystąpiły chwilowe utrudnienia drogowe. źródło: Małopolska Alarmowo
Startuje II edycja ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych „Natura od kuchni”, skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 10 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami. Najlepsze produkty to takie, które daje >> Czytaj więcej <<
Przez 12 lat pełnił on funkcję zastępcy wójta gminy Nowy Targ. Zrezygnował z niej po to by stanąć na czele spółki, która ma zarządzać jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Kolasa w UG zajmował się głównie sprawami związanymi z turystyką, rekreacją i promocją. Brama w Gorce ma oficjalnie być dostępna dla turystów już wiosną.
W dniach 27-28 lutego w uzdrowisku już po raz X odbyła się Senioriada Tradycyjnie rywalizowano w kilku zimowych konkurencjach m.in w biegach narciarskich, slalomie gigancie, kręglach curlingowych, ale też…. brydżu sportowym czy turnieju szachowym. Uroczystości otwarcia i zakończenia imprezy odbyły się w rabczańskim Amfiteatrze. fot. Jan Ciepliński
W sali konferencyjnej nowotarskiej komendy odbyło się uroczyste pożegnanie podinspektora Marka Karkuli, naczelnika Wydziału Sztab Policji oraz podinspektora Michała Janerko, naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Naczelnik Karkula po blisko 32 latach, a naczelnik Janerko po blisko 25 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w >> Czytaj więcej <<
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad opublikował nagranie z sobotnich wydarzeń do jakich doszło w tunelu na zakopiance na odcinku drogi S7 Skomielna Biała – Naprawa. 57 letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu jechał tunelem pod prąd
Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ wraz z Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego ogłasza nabór do klasy sportowej na rok szkolny 2023/2024. Nabór dotyczy roczników 2008 i 2009 Szczegóły pod numerem telefonu: 517 842 336