To, że pogoda w Polsce ulega ciągłym zmianom i wahaniom, wiedzą chyba wszyscy. Kolejny na to dowód będziemy mieli w następnych dniach. Po okresie siarczystych mrozów, nadejdzie ogromne ocieplenie, którego szczyt przypadnie akurat wtedy, gdy będziemy witali nowy rok. Nad Europą już dokonuje się istotna przebudowa baryczna, która sprawi, że nad kontynent zacznie wlewać się >> Czytaj więcej <<
Lodowisko na rynku w Nowym Targu hula pełna parą od wigilii ,mimo mrozu jak widać chętnych nie brakuje. Lodowisko otwarte jest w godz. 8.00-22.00 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 10.00-22.00 w soboty i niedziele. Bilety wstępu w cenie: 10zł-normalny i 8 zł – ulgowy. Na miejscu istnieje możliwości wypożyczenia łyżew.
Artystka, organistka, muzyk, malarka. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury na Podhalu. Miała zaledwie 40 – lat. Osierociła trójkę dzieci. Przyczyną śmierci były obrażenia po wypadku rowerowym, w skutek którego m.in doznała rozległego urazu mózgu. Mimo kolejnych operacji, lekarzom nie udało się jej uratować.
Gmina Rabka-Zdrój ma w planach wybudowanie wyciągu taśmowego dla dzieci na narty i sanki, podwójny tor pontonowy, całoroczny tor saneczkowy na igielicie, karuzelę pontonową całoroczną, tor pumptrack, ławki oraz toaletę. W sierpniu tego roku gmina Rabka-Zdrój nabyła działkę nad Poniczanką, przy bulwarach, o powierzchni blisko 1 ha. Na zlecenie Urzędu Miejskiego przygotowany został wstępny plan >> Czytaj więcej <<
Dziś można już było dostrzec pierwsze symptomy nadchodzącego wzrostu temperatury. Górą zaczęło już płynąć cieplejsze powietrze, dlatego na Podhalu na wysokości ok. 900-1000 m.n.p.m zaznaczyła się delikatna odwilż. Na Gubałówce odnotowano +1.3°C. Jutro ciepłe powietrze zejdzie jeszcze niżej. Zapraszam na szczegóły. NOC W nocy na ogół bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura minimalna obniży się >> Czytaj więcej <<
Polski zespół HOLEVIATERS , poruszający się w muzycznych klimatach retro folku przygotował na czas świąteczny piosenkę „Rodzi się w nas Bóg”. Utwór łatwo wpadający w ucho, przekazuje treść nadziei – nadziei której potrzebujemy na co dzień. Założycielami zespołu są rodowici górale z Podhala – Anna Malacina-Karpiel i Krzysztof Czech. W składzie zespołu są także: Bartłomiej >> Czytaj więcej <<
„Setka Meniora” to charytatywna akcja, której pomysłodawcą jest szczawniczanin Bartosz Mężyk. Polega ona na wejściu na Sokolicę i to 100 razy! Pierwsze wejście odbyło się w Bożego Narodzenie. Jest to już druga edycja. W 2017 roku odbyła się pierwsza. Akcja miała na celu pomoc choremu chłopcu na dziecięce porażenie mózgowe Wojtusiowi Sobierskiemu. Udało się wtedy >> Czytaj więcej <<
To już 8. edycja Noworocznego Meczu Charytatywnego. Tym razem pomoc skierowana jest dla dla Maksia Maksiu ma 6 lat. Ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną- Dystrofię Mięśni Duchenne’a w skrócie DMD. To choroba postępująca i prowadzi do degeneracji mięśni. Mutacja w genie powoduje zmianę w strukturze białka zwanego dystrofiną. Pozbawione dystrofiny komórki są podatne na urazy. >> Czytaj więcej <<
W wigilię odbyła się Premiera pierwszej kolędy pt. „Świąt już nadszedł czas” stworzonej przez 15-to letnią – Kasię Waberską z Podwilka na Orawie. Kasia od kilku lat rozwija swój talent muzyczny śpiewając, grając na harfie i fortepianie. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych min. Sacrosong w Nowym Targu Zapraszamy do posłuchania. Kasia jest autorem tekstu i >> Czytaj więcej <<