Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Catering dietetyczny – czy zapakowane w pudełka, gotowe potrawy mogą być zdrowe? (mat. partnera)

Dnia: piątek 3 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Wystarczy zerwać folię i podgrzać w kuchence mikrofalowej. Co w lodówce? Samo światło, no i te kilka pudełek jedzenia z przeznaczeniem na cały dzień.

W zasadzie, gdyby było coś jeszcze oprócz tego, to „w łeb” mógłby wziąć cały misterny plan. Dojadanie, podjadanie nie jest wskazane podczas stosowania tzw. diety pudełkowej czyli cateringu dietetycznego – codziennej diety z dostawą pod drzwi. Tutaj zasada jest taka, że spożywasz tyle kalorii ile potrzebujesz, aby utrzymać swoją wagę, lub nieco mniej niż potrzebujesz, jeśli chcesz schudnąć. Skąd wiadomo ile kalorii dziennie wybrać? Można to mniej, lub bardziej dokładnie oszacować samemu, jednak najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. W cateringu dietetycznym Fit Food skorzystasz z rady dietetyka, który na podstawie ankiety wyliczy zapotrzebowanie na kalorie.

Na stronie internetowej www.cateringfitfood.pl znajdziesz tę opcję w jednej z zakładek. To, co charakteryzuje dietę pudełkową, to „mniej, ale częściej i regularnie”. Całość zapotrzebowania kalorycznego jest podzielona na 5 posiłków; śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Przy założeniu, że posiłki te spożywane są regularnie, o tych samych porach, Klient nie odczuwa nadmiernego uczucia głosu. To jest właśnie kluczem do sukcesu. Dania są odpowiednio przemyślane od strony makroskładników, czyli tego co stanowi trzon żywienia. Białka, tłuszcze i węglowodany są jak członkowie zgranego zespołu do zadań specjalnych. Każdy ma inne zadanie, a bez niego cały team nie wykona żadnej misji. I tak, nasze mięśnie składają się z białka. Żeby mogły pracować potrzebują paliwa – węglowodanów. Zapasy są z tłuszczów, ale to nie jedyne ich zadanie, bo chociażby niektóre witaminy (jak na przykład witamina A) są rozpuszczalne w tłuszczach. Powiedzmy, że to w największym uproszczeniu i egzaminu z fizjologii na bazie tej wiedzy zdać się nie uda, ale jakiś obraz w wyobraźni się rysuje. Wszak, czasem takie proste skróty myślowe popychają do tego, aby zgłębiać temat i stawać się specjalistą – czego życzymy każdemu, bo warto znać zasady funkcjonowania swojego organizmu. Jeśli chodzi o zdrowe żywienie, to korzystając z diety takiej jak Fit Food Catering, nie trzeba wgłębiać się zanadto. Jest ona (dieta) na tyle profesjonalnie przygotowana, że wszelkie ważne aspekty są wzięte pod uwagę.

Przy pierwszej styczności z cateringiem dietetycznym wątpliwości zazwyczaj pojawiają się dwie: Czy się opłaca i czy tak przygotowane jedzenie może być świeże i zdrowe. W przypadku pierwszego pytania, zadalibyśmy je inaczej: Jaka jest górna granica inwestycji w to, aby zdrowo się odżywiać, nie cierpieć na nadwagę, czuć się i być po prostu zdrowym? Nasze mamy mawiały: „nie wydasz na dobre jedzenie – wydasz na doktorów”. Z resztą jak pokazują przykłady i przeprowadzone badania statystyczne, niezdrowe żywienie bywa zazwyczaj droższe, a to z powodu mimowolnego dodawania do menu niepotrzebnych przekąsek, słodyczy, słodkich napojów etc. Klienci naszego cateringu zwracają też uwagę na jedną istotną rzecz: Chcąc położyć jednego kapara wieńcząc smakowitą kanapkę, musisz kupić i trzymać w lodówce cały ich słoik. Co zrobisz z nimi potem? Będziesz zjadać „na siłę”, kilka dni pod rząd? Czy może zapomnisz o nich i się zepsują? Pieniądze wyrzucone do śmietnika.

W cateringu dietetycznym Fit Food jesz zdrowo, ale i różnorodnie. Posiłki nie nudzą Ci się. Płynnie przechodzimy do odpowiedzi na drugie pytanie: czy świeżo? Wszystkie produkty są pierwszej świeżości, niekonserwowane, nieprzeleżane w chłodni. Wspomniany słoik kaparów kupujemy i rozdzielamy na kilkadziesiąt osób. Wyrzucamy pusty słoik tego samego dnia, kiedy został zakupiony. Teraz rozumiesz? Kupujemy składniki tylko najwyższej jakości, prawie zawsze nieprzetworzone. Zestaw posiłków, który spożywasz dzisiaj, był przygotowany wczoraj wieczorem, a potrawy zostały hermetycznie zapakowane dzięki specjalnemu urządzeniu. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki. Fit Food Catering cechuje dbałość o jakość i szacunek do zdrowia naszych Klientów. Pewnie jeszcze tego nie wiesz, ale nie smażymy potraw wcale. Używamy pieca konwekcyjnego, gotujemy, pieczemy, dusimy, grillujemy, ale nie smażymy, bo jak pokazuje wiele badań to najbardziej niezdrowy sposób przyrządzania jedzenia. Pozwalamy wybrać dni kiedy nie chcesz, otrzymać posiłków. Jest to wygodne w przypadku, kiedy chociażby wyjeżdżasz. Znajdziesz u nas jeszcze jedno ciekawe udogodnienie, szczególnie jeśli zastanawiasz się nad dietą pudełkową, trochę się boisz, nie ufasz, nie wiesz czy będzie smakowało.

Po prostu wypróbuj. Sprawdź „z czym to się je” wykupując zestaw testowy na jeden dzień w specjalnej cenie z rabatem 25%. Podczas zamówienia wystarczy wybrać jeden dzień dowolnej diety i wpisać kod promocyjny START. Naszym zdaniem warto! Przynajmniej warto wypróbować i mieć swoje zdanie o cateringu dietetycznym. Wpisując swój kod pocztowy na stronie internetowej www.cateringfitfood.pl sprawdzisz czy jesteś w zasięgu naszych dostaw.

No Comment.

Reklama

Partnerzy