Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Chciała pomóc znajomej, straciła 8 tysięcy złotych.

Dnia: wtorek 25 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Mieszkanka powiatu nowotarskiego padła ofiarą oszustów. Kobieta otrzymała wiadomość na komunikatorze Messenger z prośbą o opłacenie przesyłki. Będąc pewna, że pomaga swojej znajomej kliknęła w załączony link do płatności i zamiast 12 złotych straciła 8 tysięcy złotych. Uważaj na oszustów, którzy wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Zawsze weryfikuj prośby o pożyczkę wysłane w wiadomościach, nawet jeżeli kwota nie jest wysoka i nigdy nie klikaj w załączone w wiadomościach linki. Sprawdzaj dokładnie adresy stron, do których zostajesz przekierowany i nie zatwierdzaj odruchowo transakcji – zawsze dokładnie czytaj smsy i powiadomienia z banku dotyczące potwierdzenia przelewów.

W ubiegły czwartek (20.10.22r.) w godzinach popołudniowych  mieszkanka powiatu nowotarskiego otrzymała wiadomość na jednym z komunikatorów internetowych  z prośbą o opłacenie przesyłki.  Kobieta była pewna, że wiadomość została wysłana przez jej znajomą. Z uwagi na to, że kwota wynosiła 12 złotych i pokrzywdzonej wydała się niewielka – kobieta nie potwierdzała telefonicznie, czy znajoma rzeczywiście potrzebuje jej pomocy. Kliknęła w załączony do wiadomości link prowadzący do płatności, wybrała z listy swój bank i wykonała przelew, następnie wpisała kod weryfikacyjny, który otrzymała w wiadomości sms i zatwierdziła transakcję. Po jakimś czasie sprawdziła stan swojego konta i okazało się, że zamiast 12 złotych zniknęło 8 tysięcy złotych. Dopiero wtedy skontaktowała się ze swoją znajomą, która przekazała pokrzywdzonej, że ktoś przejął jej konto i rozsyłał w jej imieniu wiadomości z prośbą o wykonanie przelewu na kwotę 12 złotych. Następnego dnia zgłosiła się do nowotarskiej komendy, gdzie złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawę mieszkanki powiatu nowotarskiego prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność.

Zawsze weryfikuj prośby o pożyczkę wysłane w wiadomościach, nawet jeżeli kwota nie jest wysoka.

Nigdy też nie klikaj w załączone w wiadomościach linki prowadzące do płatności.

Sprawdzaj dokładnie adresy stron, do których zostajesz przekierowany, ponieważ ważny jest każdy znak! 

Nie zatwierdzaj odruchowo transakcji – zawsze dokładnie czytaj smsy i powiadomienia z banku dotyczące potwierdzenia przelewów wychodzących z Twojego konta.

W przypadku, gdy dojdzie do oszustwa lub jego usiłowania, powiadom o tym Policję.

Nie daj się oszukać!

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy