Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Chcieli grać w piłkę nożną na Podhalu, ale muszą wrócić do Brazylii

Dnia: piątek 10 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 2 obywateli Brazylii, którzy grali w jednym z podhalańskich klubów piłkarskich klasy A i B.

Mężczyźni w wieku 20 i 22 lat, przebywający w jednej z miejscowości powiatu nowotarskiego, zostali zatrzymani. Ustalono, że cudzoziemcy nie opuścili Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu na podstawie ruchu bezwizowego tj. 90 dni pobytu w każdym okresie 180 dni na terytorium państw obszaru Schengen. Jeden z Brazylijczyków przeterminował swój pobyt o 11 dni, a drugi przebywał o 18 dni za długo.

Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzję, w której zobowiązał obywateli Brazylii do opuszczenia Polski oraz orzekł o zakazie ich ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 6 miesięcy.

Przypominamy, że każdy cudzoziemiec wykonujący pracę zarobkową w Polsce – również jako piłkarz – oprócz uregulowania kwestii cywilno-prawnych z pracodawcą – musi posiadać odpowiednie dokumenty, by legalnie przebywać w Polsce oraz zezwolenia niezbędne do wykonywania tejże pracy w RP.

źródło: KOSG

No Comment.

Reklama

Partnerzy