Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Cichy: Chcemy wygrywać dla naszych fanów

Dnia: środa 13 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Michael Cichy przed sezonem dołączył do PZU Podhala Nowy Targ. Doświadczony środkowy, który w niedzielnym starciu z Re-Plast Unią Oświęcim (3:4) zdobył swoją pierwszą bramkę dla „Szarotek”, opowiedział nam o pierwszych dwóch meczach ligowych oraz o celach na nowy sezon.

Rozpoczęliście sezon od dwóch porażek. Czego zabrakło, by odnieść zwycięstwa z GKS-em Tychy i Re-Plast Unią Oświęcim?

Michael Cichy: – Hokej to gra błędów, a my popełniliśmy ich więcej. Przeciwko tyszanom powinniśmy lepiej zagrać w defensywie, z kolei z Unią słabo zaprezentowaliśmy się na początku meczu. Graliśmy przed własną publicznością i w pierwszej odsłonie nie wyglądało to tak, jak powinno. W obu meczach były też pozytywy. Wciąż mamy sporo do poprawy i pracujemy nad tym każdego dnia.

Wydaje się, że o punkty bliżej było w starciu z Unią. Przegrywając 0:3, pokazaliście charakter i potrafiliście się podnieść.

– Tak, ale zrobiliśmy to dopiero po pierwszej tercji. Jestem dumny z naszego wysiłku i walki do końca, ale musimy lepiej rozpoczynać mecze.

Przed Wami mecz z Cracovią, który rozegracie na własnym lodzie. To chyba dobra okazja na pierwsze punkty w tym sezonie.

– Myślę, że w każdym meczu mamy szansę na punkty. Oczywiście nie osiągnęliśmy tego w dwóch pierwszych meczach, ale w piątek będziemy głodni. Cracovia też! Jeśli chcemy osiągnąć cel, to będziemy musieli dać z siebie wszystko przez pełne sześćdziesiąt minut.

Jak musicie zagrać, żeby wygrać?

– Mamy w zespole dużo talentu, ale sam talent nie wygra, jeśli nie zostanie podparty wysiłkiem. Aby tak się stało, wszystkie cztery linie muszą pracować przez pełne sześćdziesiąt minut. Jeśli to zrobimy, nasz talent pomoże nam wygrać te mecze. Ale jak podkreślałem – najpierw musimy pracować.

Na koniec chcę zapytać Cię, dlaczego podpisałeś kontrakt z Podhale? Co Cię przekonało?

– Chciałem tutaj dołączyć po tym, co słyszałem o tym miejscu. Kibice bardzo mnie wspierają i zawsze lubiłem góry. Grupa chłopaków, z którymi mam tutaj okazję grać sprawia, że fajnie jest przychodzić codziennie do szatni. To miejsce, w którym nie chodzi o to, kto zdobędzie punkty. Po prostu chcemy razem wygrywać dla naszych fanów. Tutejsza tradycja hokejowa sprawia, że jest to świetne miejsce.

Jaki jest Wasz główny cel na ten sezon?

– Taki sam, jak co roku. Chcemy zdobyć mistrzostwo. Jeśli to się nie uda, będzie porażką. Nie sądzę, by czyimkolwiek celem była porażka w play-offach, więc naszym pierwszym celem będzie jak najlepsza gra w sezonie zasadniczym i stawanie się coraz lepszym zespołem każdego dnia.

Rozmawiał: Sebastian Królicki

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

No Comment.

Reklama

Partnerzy