Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Co z zamkniętą drogą w Rabce Zdrój?

Dnia: wtorek 8 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Rabki zdrój pojawił się komunikat burmistrza Leszka Świdra, dotycząco czasowo zamkniętej drogi gminnej na ulicy Zakopiańskiej, w skutek jej uszkodzenia.

W komunikacie czytamy:

Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że w trakcie prowadzonych robót budowlanych związanych z modernizacją linii kolejowej doszło do uszkodzeń w drodze gminnej ul. Zakopiańska, bezpośrednio przylegającej do terenu budowy.

Gmina Rabka-Zdrój zleciła opracowanie ekspertyzy, mającej na celu określenie przyczyny powstałych uszkodzeń.

We wnioskach końcowych zleconej opinii wskazano, że do uszkodzeń doszło po opadach deszczu w wyniku prowadzonych prac w obrębie torowiska.

Kolejnym etapem działań będzie wykonanie ekspertyzy technicznej uszkodzonego odcina drogi, zawierającej wskazanie robót budowlanych koniecznych do zabezpieczenia drogi. 

Małopolski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie pismem z dnia 28.10.2022 r. poinformował Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, że po przeprowadzonych czynnościach kontrolnych robót budowlanych prowadzonych w obrębie torowiska stwierdził, że roboty budowlane są prowadzone z naruszeniem interesów  osób trzecich.  

W związku z powyższym Burmistrz Rabki-Zdroju podejmie rozmowy z władzami PKP oraz Wojewodą Małopolskim, który jest zainteresowany rozwiązaniem zaistniałego problemu.

Jednocześnie Burmistrz Rabki-Zdroju, przeprasza za utrudnienia spowodowane zamknięciem odcinka drogi ul. Zakopiańskiej oraz przedłużającą się procedurą uzgodnień nowej organizacji ruchu, która jest prowadzona wielotorowo z Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu, Powiatową Komendą Policji, Zarządem Dróg Wojewódzkich, Komendą Wojewódzką Policji oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

źródło: UM Rabka Zdrój.

No Comment.

Reklama

Partnerzy