Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Cudzoziemcy zatrzymani w Chyżnem. Jeden z nich poszukiwany przez służby niemieckie!

Dnia: wtorek 29 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli w miejscowości Chyżne ujawnili 3 obywateli Syrii.

Podczas kontroli dwóch busów, okazało się że podróżujący nimi cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej. Dwoje z nich posiadało przy sobie tylko dokumenty pobytowe na terytorium Niemiec, natomiast trzeci nie posiadał przy sobie nawet dokumentów pobytowych. Ponadto próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy okazując zdjęcia dokumentów brata. Dopiero po zanegowaniu przez funkcjonariuszy okazanych dokumentów okazał zdjęcia swoich dokumentów. Ostatecznie funkcjonariusze potwierdzili dane, a także okazane kopie dokumentów w Republice Federalnej Niemiec poprzez Centrum Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. 

W toku dalszych czynności po sprawdzeniu w dostępnych bazach SG okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez służby niemieckie w ramach prowadzonego postępowania za przestępstwa seksualne, celem ustalenia jego miejsca pobytu na terytorium Niemiec.

Cudzoziemcy, za brak przy sobie dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej, a także wprowadzanie w błąd oraz niestosowanie się do wydawanych poleceń, zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 2400 zł. 

Ujawnionych obywateli Syrii pouczono o obowiązku niezwłocznego opuszczenia terytorium Polski i wyjazdu do państwa członkowskiego w którym posiadają legalny pobyt, a także o konsekwencjach nie wykonania tego obowiązku.

karpacki.strazgraniczna.p

No Comment.

Reklama

Partnerzy