Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Cztery interwencje TOPR w jeden dzień

Dnia: czwartek 23 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Ratownicy Tatarzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tylko we środę pomagali 5 osobom.

Do pierwszego wypadku doszło w Kotle Goryczkowym, gdzie kobieta zjeżdżająca z Kasprowego Wierchu na snowboardzie po upadku na twardym śniegu doznała urazu głowy, któremu towarzyszyła utrata przytomności. Ratownikom ze śmigłowca pomagali ratownicy TOPR dyżurujący na PKL Kasprowy Wierch .
Do zakopiańskiego szpitala śmigłowcem przetransportowano rownież kolejną kobietę, która upadła z wysokości w kopule szczytowej Giewontu. Turystka doznała urazu głowy, kręgosłupa oraz kończyny dolnej.

Z Suchych Czub śmigłowcem do Zakopanego przetransportowano parę turystów, która nie była w stanie poradzić sobie z wymagającymi warunkami. Osoby ratowane nie posiadały kompletnego zimowego wyposażenia.

Ostatni poszkodowany po potknięciu na szlaku w Dolinie Kościeliskiej z urazem nogi został przewieziony samochodem do zakopiańskiego szpitala.

W Tatrach na nadchodząca dobę ogłoszono 1 stopień zagrożenia lawinowego. Śniegi w Tatrach stały się bardzo twarde, w związku z czym w wyższych partiach Tatr konieczne jest używanie RAKÓW, czekana oraz kasku.

źródło. TOPR/ fot. A. Górka

No Comment.

Reklama

Partnerzy