Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Cztery medale zawodników Akademii Rutkow-Ski w Lotos Cups Kids

Dnia: czwartek 30 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rozpoczęli zmagania w II edycji zawodów LOTOS Cup Kids.

Rywalizowało 117 narciarzy, którzy walczyli o medale w czterech kategoriach wiekowych.

Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci KS Rutkow-Ski. W pierwszym dniu złoty medal wśród chłopców wywalczył Wojciech Bobak. 9-latkowi wygraną zapewniły skoki na odległość 19,5 oraz 18,5 metra.

Jestem zadowolony z dzisiejszych zawodów i bardzo cieszę się z tej wygranej. To były naprawdę fajne zawody, a skocznia była dobrze przygotowana – ocenił Wojciech Bobak, zwycięzca w kategorii Chłopiec Młodszy. – Skakało mi się dobrze podczas tych zawodów. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany do startu, dlatego nie czułem rywalizacji z innymi zawodnikami. Jestem gotowy na kolejny konkurs – dodał podopieczny Łukasza Rutkowskiego.

Srebrny medal – pierwszego dnia rywalizacji – zawisł z kolei na szyi Rafała Luberdy.

W drugim dniu obaj zawodnicy ponownie stanęli na podium. Tym razem Bobak wywalczył brąz, a Luberda stanął na najwyższym stopnia podium.

Ponadto w zawodach wystąpili Olaf Baboń, Jan Malczewski, Kamil Harnik, Szymon Chramiec, Matusz Chudy, Adrian Gąsienica, Wojciech Wolski.

– Jestem bardzo zadowolony z wszystkich moich zawodników, którzy świetnie zaprezentowali się na tle zawodników z całej Polski. Moi podopieczni wykonali bardzo dobrą robotę oraz ładne skoki pod względem technicznym. Cieszy progres, który chłopcy wykonali, ponieważ jest on największą nagrodą i docenieniem naszej trenerskiej pracy. Mamy profesjonalną kadrę trenerską. Z Andrzeje Gąsienica, który jest moim asystentem, współpracuje nam się wzorowo a, nagrodą jest uśmiech i wyniki naszych podopiecznych – podsumował występ swoich podopiecznych Łukasz Rutkowski.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: PZN/własne

fot. Akademia RUTKOW-SKI

No Comment.

Reklama

Partnerzy