Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Czy bukmacher może zablokować konto graczowi?

Dnia: piątek 8 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Najczęściej o operatorach zakładów wzajemnych rozmawia się w kontekście rejestracji, a więc procesu służącego do zakładania nowego profilu gracza. Z kolei raz na jakiś czas słyszy się o przypadkach blokady indywidualnego konta służącego do betowania. Czy zatem bukmacher może zawiesić konto do typowania wydarzeń sportowych?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z typowaniem wydarzeń sportowych jest poprawne przejście procesu rejestracji. Wówczas każdy obstawiający zyskuje dostęp do wszystkich usług każdego podmiotu bukmacherskiego i to na lata. Wynika to z faktu, że profil gracza pozostaje aktywny do momentu aż sam betujący go nie zawiesi lub nie zamknie. Zdarzają się jednak sytuacje. że konto gracza zostaje zablokowane, ale nie przez jego właściciela, ale przez samego bukmachera, u którego zostało zarejestrowane.

Czy zatem operator selekcji wzajemnych ma prawo zdecydować się na taki krok i jeśli tak, to z czego to ewentualnie wynika? Zobacz praktyczne informacje na ten temat: www.legalsport.pl/vademecum/poradnik-gracza/czy-bukmacher-moze-zablokowac-konto/

Czy buk może zablokować konto?

Tak, każdy podmiot bukmacherski ma prawo nałożyć blokadę na wybrane konto gracza. Naturalnie do takich przypadków dochodzi bardzo rzadko, bowiem tego typu krok nie jest podejmowany od tak sobie. Oznacza to, że muszą istnieć ku temu wyraźne powody. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ żaden operator selekcji wzajemnych nie będzie działał wbrew sobie i uniemożliwiał gry, która w zdecydowanej większości przynosi mu zyski.

Do takiej sytuacji dochodzi w momencie, gdy podmiot bukmacherski ma podejrzenia, że łamane są zasady regulaminu, który akceptowany jest na samym początku, a więc w czasie rejestracji. Jeśli zatem nie będziecie przestrzegać jego zapisów, to wówczas i Was spotkać może taka nieprzyjemność. Aby tego uniknąć, zachęcamy Was chociaż do pobieżnego zapoznania się ze wspomnianym regulaminem. Wówczas będziecie mieli pewność, że postępujecie zgodnie z prawem i że Wasze konto jest w pełni bezpieczne.

Dlaczego bukmacher może zablokować konto?

Wiecie już, że każda firma bukmacherska ma prawo zablokować dane konto gracza. Warto pamiętać, że takie ograniczenie może mieć charakter czasowy lub stały. Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od bukmachera i jego zapisów w regulaminie. Tym samym można spodziewać się sytuacji, że u jednego organizatora typów sportowych dane zachowanie będzie naganne, a tym samym dające powód do blokady, a u innego już nie. Nie musicie się jednak tym zbytnio przejmować, ponieważ do takich sytuacji dochodzi naprawdę bardzo rzadko. Wymienić można jednak listę przypadków, które więc zmuszają buka do nałożenia blokady.

Tak stanie się chociażby w momencie, gdy konto gracza zostanie założone na inną osobę lub w chwili, gdy jego właściciel nie był pełnoletni, a więc nie miał ukończonych 18 lat. Dodatkowo blokady konta gracza spodziewać można się również w przypadku łamania zasad czatu i forum dla graczy. Oznacza to, że obecnie żaden bukmacher nie daje pozwolenia wypisywania w takich miejscach wszystkiego, co tylko ślina na język przyniesie.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bowiem bukmachera do zawieszenia profilu gracza zmusi z pewnością nieprzestrzeganie regulaminu i zasad gry, dokonywanie podejrzanych wpłat i wypłat środków finansowych oraz próba nadużyć przy odbiorze bonusów powitalnych. Wydaje się nam, że wszystkie wyżej wymienione punkty są logiczne i nie wymagają dokładnego tłumaczenia. Warto jednak, abyście wiedzieli, że w zależności od przewinienia bukmacher zdecydować się może zarówno na blokadę kilkugodzinną, kilkudniową, a nawet stałą. Wówczas konto zostaje tak naprawdę utracone i nie ma możliwości jego odzyskania.

Jak nie dopuścić do blokady konta?

Najprostszym sposobem, aby nie dopuścić do blokady konta gracza jest spokojna gra prowadzona w oparciu o regulamin danego buka. Oczywiście nie musicie się do niej jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że nie będzie kombinowali i starali się powtórzyć wątpliwych zachowań, które znaleźć można chociażby na forach dotyczących tematyki bukmacherskiej. Jeśli zatem w momencie założenia profilu gracza będzieci pełnoletni, podacie prawdziwe dane i nie będzie starali się wyłudzić kolejnej premii na start, to możecie spać spokojnie. Martwić nie musicie się także w trakcie późniejszej gry, tym bardziej, jeśli nie robicie nic niewłaściwego.

Gdyby jednak kogoś z Was spotkała taka sytuacja, to jeszcze nic straconego, ponieważ zawsze możecie się od decyzji dotyczącej blokady odwołać. Naturalnie ma ona sens, jeśli doszło po prostu do pomyłki i macie 100% pewność, że postępowaliście zgodnie z prawem. Wierzymy jednak, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Swoje przypuszczenie opieramy przede wszystkim na tym, że do omawianych sytuacji dochodzi naprawdę bardzo rzadko. Żyjemy w końcu w czasach, w których bukmacherzy oferują swoim graczom na tyle dużo, że nie ma potrzeby choćby najmniejszego kombinowania.

mat. partnera

No Comment.

Reklama

Partnerzy