Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dachowanie samochodu w Chochołowie

Dnia: poniedziałek 27 listopada 2023, Autor: Redaktor

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 18 w miejscowości Chochołów. 14-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego jadąc samochodem osobowym marki Dacia w kierunku Dzianisza stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i pojazd dachował.

Samochodem oprócz kierowcy jechało jeszcze pięciu niepełnoletnich pasażerów, którzy uciekli z miejsca zdarzenia jednak po chwili wrócili. Czterech w wieku od 14 do 15 lat z powiatu tatrzańskiego i jeden 16-latek z powiatu nowotarskiego. Dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala na badania, a pozostali zostali przekazani rodzicom. 14-latek, który kierował dacią swojego ojca nie posiadał prawa jazdy.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania przez policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, a następnie zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który wobec nieletniego może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze.

Środkami wychowawczymi jest upomnienie, zobowiązanie do określonego postępowania, nadzór odpowiedzialny rodziców albo opiekuna nieletniego, nadzór organizacji społecznej, nadzór kuratora sądowego, skierowanie do ośrodka kuratorskiego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju, przepadek przedmiotów pochodzących z czynu zabronionego, umieszczenie w rodzinie zastępczej zawodowej specjalistycznej, umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, umieszczenie w okręgowym ośrodku wychowawczym. Natomiast środkiem leczniczym jest umieszczenie w zakładzie leczniczym, a środkiem poprawczym jest umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Wyjaśniane tez będą okoliczności dopuszczenia do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy