Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Darmowe świadczenia psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży (mat. partnera)

Dnia: piątek 14 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci biją na alarm – szacuje się, że co piąte dziecko cierpi z powodu zaburzeń psychicznych.

U dzieci zaburzenia psychiczne przebiegają inaczej niż u dorosłych, dlatego trudno je od razu wychwycić. Zwykła irytacja, napady płaczu, nadpobudliwość u dziecka często są kojarzone z etapem rozwojowym, chęcią sprawdzenia swoich możliwości. Natomiast u nastolatków przyjęcie postawy wycofania czy popadanie w konflikty z innymi jest kojarzone raczej z buntem wieku młodzieńczego niż z problemami o podłożu psychicznym. Jednak zbyt często powtarzające się zwroty w zachowaniu mogą maskować poważne oznaki choroby psychicznej. Dlatego nie wolno lekceważyć problemów psychicznych u dzieci i w razie jakichkolwiek niepokojących symptomów trzeba niezwłocznie skorzystać ze specjalistycznej pomocy – najlepiej wykwalifikowanego psychoterapeuty lub psychiatry.

Zaburzenia psychiczne jeszcze nie tak dawno temu były absolutnym tematem tabu – nie mówiło się o nich i udawało, że nie istnieją, a osoby dotknięte takimi zaburzeniami były stygmatyzowane. Sytuacja nadal nie jest jeszcze tak dobra, jak powinna być. Jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaburzenia psychiczne to zaburzenia zdrowotne i jak wszystkie inne problemy natury zdrowotnej, wymagają fachowej, lekarskiej pomocy. Skorzystanie z pomocy psychiatry lub psychoterapeuty to żaden wstyd. Większość problemów ze zdrowiem psychicznym może być skutecznie rozwiązana – dzięki psychoterapii, farmakoterapii czy obiema metodami jednocześnie.

W klinikach Allmedica w Nowym Targu oraz Rabie Niżnej funkcjonuje Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży (CZP II poziom referencyjny) w ramach którego prowadzone są Poradnia Psychiatryczna dla dzieci i młodzieży oraz Oddział Dzienny Psychiatrii Dziecięcej (codzienna opieka psychiatryczna od poniedziałku do piątku).

Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym bezpłatnie i bez skierowania dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz młodzież kontynuująca naukę do 21 roku życia mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie – profesjonalna pomoc psychoterapeuty, psychiatry dziecięcego oraz terapeuty zajęciowego. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego. Pomoc dostosowana jest do potrzeb. Może obejmować wizyty w poradni oraz pobyt na oddziale dziennym.

W zespole terapeutycznym Centrum zatrudnieni są doświadczeni lekarze psychiatrii, osoby z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci zajęciowi, zespół pielęgniarski.

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Konsultacje w poradni zdrowia psychicznego udzielane są w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (nieodpłatnie). Do umówienia się na wizytę do psychiatry nie jest wymagane skierowanie.

W Poradni Zdrowia Psychicznego prowadzimy diagnozę i terapię zaburzeń psychicznych oraz zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży do 18 roku życia, a w ramach kontynuacji leczenia również pacjentów do ukończenia 21 roku życia. Udzielamy konsultacji psychiatrycznych, psychoterapeutycznych, oferujemy korzystanie z terapii indywidualnej, a także konsultacji rodzinnej.

ODDZIAŁ DZIENNY PSYCHIATRYCZNY 

Proces terapeutyczny jest oparty o opracowany indywidualny plan terapeutyczny uwzględniający leczenie psychiatryczne, leczenie farmakologiczne, poradnictwo psychologiczne, psychoterapię oraz opiekę pielęgniarską. 

Pacjenci przyjmowani są do Oddziału na podstawie skierowania od lekarza psychiatry

USŁUGI ŚWIADCZONE W RAMACH NFZ

LOKALIZACJE CZP:

Nowy Targ, ul. Kolejowa 31

Raba Niżna 226

Jak umówić wizytę?

Rejestracja telefoniczna +48 22 610 10 10

Rejestracja online https://allmedica.pl/e-registration

Więcej informacji na www.allmedica.pl lub pod numerem +48 22 610 10 10

No Comment.

Reklama

Partnerzy