Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Debatowali nad bezpieczeństwem w okresie wakacji.

Dnia: czwartek 23 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

22 czerwca w starostwie odbyło się pod przewodnictwem Starosty Nowotarskiego, wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Tematem posiedzenia była „Organizacja bezpiecznych wakacji dzieci i młodzieży w obszarze powiatu nowotarskiego w 2022 r.”

Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane z właściwą organizacją i bezpieczeństwem wypoczynku dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć zapewniających: odpowiednią organizację placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym właściwy nadzór nad jego przygotowaniem i przebiegiem, należyty stan techniczny obiektów zamieszkania, sportowych i innych miejsc pobytu oraz środków transportowych wykorzystywanych w akcji letniego wypoczynku, bezpieczne warunki sanitarno-epidemiologiczne bazy noclegowej i stołówek, właściwą ochronę przeciwpożarową obiektów letniego wypoczynku, zwalczanie patologii społecznych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględ­nieniem miejscowości wypoczynkowych, bieżącą współpracę z Kuratorium Oświaty Delegatura Nowy Targ – służb, inspekcji, straży i innych instytucji mających wpływ na bezpieczeństwo letniego wypoczynku,  gotowość służb, inspekcji i straży do działań podczas letniego sezonu wypoczynkowego na terenie powiatu.

Służby i inspekcje działające na obszarze powiatu nowotarskiego nadzorować będą wszelkiego rodzaju formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Jhvh 23.06.2022
| |

Niech policja wodna w koncu wezmie sie za kajakrzy. Nie ma dnia zeby nie plyneli popijajac ktores z kolei piwko. Zapytajcie flisakow ilu trzeba bylo ratowac, ilu zatrzymalo sie na kamieniu lub mieliznie i nie wiedzieli co maja robic, ile pustych kajakow plynelo Dunajcem a pasazerowie ledwo szli brzegiem (bo pijani).A PPN niech tez cos zrobi, bo pontony tylko halas robia na Dunajcu.

Reklama

Partnerzy