Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Deichmann Minimistrzostwa Jabłonka za nami! Działo się!

Dnia: wtorek 14 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Po blisko 3 miesiącach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców w 5 kategoriach wiekowych, którzy teraz w nagrodę wezmą udział Ogólnopolskim Turnieju w Jeleniej Górze.

Przez kolejnych 8 weekendów zespoły toczyły mecze (rozegrano ich łącznie około 1400!) a zwieńczeniem był sobotni, całodniowy turniej finałowy, który wyłonił mistrzów.

Przyznano także szereg nagród indywidualnych zarówno dla zawodników wyróżniających się w poszczególnych kategoriach, ale też dla zwycięzców konkursów sprawnościowych.

– W tym roku zgłosiło się niemal 50 drużyn, co po roku pandemicznym jest niezłym wynikiem, patrząc na skalę Polski. W porównaniu z wcześniejszymi edycjami, mieliśmy kilku debiutantów, m.in. drużynę z Żywca czy młodych piłkarzy Lubania Maniowy. Niezmiennie od samego początku przy organizacji tego turnieju stawiamy na ilość gry. W każdy weekend, każda drużyna rozegrała 140 minut. Myślę, że to potężna dawka i wszyscy byli zadowoleni. Jestem pewny, że te zespoły, które wygrały nasz turniej będą godnie nas reprezentować w finałach ogólnopolskich – ocenił główny koordynator turnieju w Jabłonce, Rudolf Guzik.

Dla nas jest to już 3 edycja tego turnieju. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, udało się nam wywalczyć awans do turnieju ogólnopolskiego. Rok temu w Wałbrzychu zajęliśmy 4 miejsce. W tym roku mierzymy w podium, ale przede wszystkim chcemy jechać i dobrze się bawić – podkreślił Maciej Wadas z klubu KS Zakopane, który triumfował w rozgrywkach u-8 oraz u-9.

Uczestniczymy w Deichmannie od samego początku. Za każdym razem dzieciaki mają ogromną dawkę emocji. Widać, że udział w tym turnieju, możliwość skonfrontowania się z rówieśnikami z innych klubów, daje im mnóstwo satysfakcji. Zawsze będę polecał ten turniej i na pewno zagramy w nim za rok – dodał Damian Buksa, trener klubu MasterKids Skawa.

Wielkie słowa uznania i podziękowania dla organizatora, dzięki któremu możemy uczestniczyć w tak rewelacyjnych rozgrywkach. Przyznam, że ceremonia zakończenia turnieju bardzo mnie wzruszyła przyznał trener Jordana Jordanów, Piotr Kołodziejczyk.

Jak co roku, patronat nad turniejem objął wójt gminy Jabłonka Antonii Karlak, który osobiście stawił się na ceremonii wręczania nagród i nie krył podziwu dla młodych piłkarzy.

Tym młodych pociechom należy się od nas taki turniej i mam nadzieję, że w ślad za nami pójdą inni. Ja się bardzo ciesze, że już po raz piąty możemy na naszych obiektach gościć młodych zawodników, że możemy im pomagać i że mamy takich działaczy jak Rudolf Guzik, Michał Rutkowski czy Janusz Kasprzak, którym z z tego miejsca serdecznie dziękuję. Przez dwa lata pandemii zamykano nas w domach, zamykały się też nasze serca. Teraz niech się otwierają na nowo, niech takie turnieje jak ten przynoszą jak najwięcej radości nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom – zaznaczył wójt gminy Jabłonka, Antonii Karlak.

Finałowe zmagania w Jabłonce z wysokości trybun śledził Robert Kaszycki, reprezentujący Stowarzyszenie Kochamy Sport, które stoi za organizacją turniejów z cyklu Deichmann Minimistrzostwa Jabłonka.

– Kilkanaście lat temu powstał pomysł bo stworzyć turniej inny niż wszystkie. Myślę, że teraz z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że był i jest to pomysł trafiony w dziesiątkę, a naszym celem jest by cały czas się rozwijać i jeszcze mocniej uatrakcyjniać nasz turniej. A co do organizacji w Jabłonce to jestem nią zachwycony. Zawsze z wielką przyjemnością tutaj przyjeżdżam. Atmosfera jest wyjątkowa i pozostaje tylko gorąco podziękować panu wójtowi za gościnę – podkreślił Kaszycki, który trzem drużynom z 2 miejsca wręczył tzw. „dziką kartę” umożliwiającą grę w turnieju ogólnopolskim.

Tekst: Maciej Zubek

Fot. Paweł Budzyk

No Comment.

Reklama

Partnerzy