Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dlaczego Kotelnica Białczańska zamyka kolej nr IV?

Dnia: piątek 8 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Czy faktycznie w Ośrodku doszło do sprzeciwu dzierżawców?

O zamknięciu kolei przedstawiciele ON Kotelnica poinformowali na swoim Facebooku w poniedziałek:

Od dzisiaj zostaje zamknięta Kolej nr IV Kotelnica Express

Została uruchomiona Kolej nr I którą można wjechać na szczyt Kotelnicy codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 19:00 oraz od piątku do niedzieli od 10:00 do 20:00

Informacja na temat organizacji Festynu Białczańskiego, pozostałych imprez oraz dalszego funkcjonowania Kolei nr IV zostanie przekazana w czwartek 7 lipca.

Od tej pory nie ukazał się żaden oficjalny komunikat na ten temat, a przedstawiciele spółki nie chcą wypowiadać się w tej sprawie.

Nieoficjalne informacje pojawiają się w sieci i wśród mieszkańców Białki. Jeden z nich informuje nas, że zamknięcie kolei ma być spowodowane sprzeciwem kilku osób. Spośród kilkuset dzierżawców okoniem stanęły 4 osoby, mające działki pod koleją Kotelnica Express oraz części głównego parkingu.  Co ciekawe mają to być osoby, które w pobliżu Kotelnicy prowadzą karczmy czy pensjonaty, ale też wypożyczalnie czy podobne biznesy na parkingu ośrodka. To one postawiły wysokie żądania finansowe względem ośrodka. W tej sytuacji kolej nr IV, która jest ważną częścią kompleksu, została zamknięta.

Jak zakończy się ten spór? Obyśmy nie zostali kolejną Gubałówką – komentuje mieszkaniec Białki.

Czekamy na kolejne informacje w tej sprawie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy