Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Do plantacji konopii prowadził… drzwi od szafy

Dnia: poniedziałek 22 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 45-letniego mieszkańca Rabki Zdroju za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, na terenie powiatu suskiego przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Funkcjonariusze zabezpieczyli sadzonki konopi i ponad 7 kilogramów marihuany oraz 300 tysięcy złotych w gotówce. Podejrzanemu za uprawę, wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności od 3 nawet do 20 lat.

Jakiś czas temu mieszkaniec Rabki-Zdroju wzbudził zainteresowanie policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Ustalenia i intensywne czynności prowadzone w tej sprawie, doprowadziły funkcjonariuszy na teren sąsiedniego powiatu.  We wtorek, 16 kwietnia policjanci weszli na teren posesji powiatu suskiego, gdzie zatrzymali 45-letniego rabczanina. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli bardzo duże ilości marihuany i gotówkę. Narkotyki były już przygotowane do dystrybucji, poporcjowane i zapakowane w foliowe worki. Ukryte w szafie drzwiczki doprowadziły policjantów do niewielkiego pomieszczenia, którego wnętrze przygotowano pod uprawę konopi. Zainstalowane były tam lampy grzewcze i wentylatory, a w małych pojemnikach rosły sadzonki marihuany. Tego dnia zabezpieczono ponad 7 kilogramów marihuany oraz 300 tysięcy złotych w gotówce. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi blisko 400 tys. złotych.
45-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawy, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 45-latka tymczasowego aresztu. W piątek (19.04.br.) sąd przychylił się do wniosku i podejrzany na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 nawet do 20 lat.

KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy