Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Drodzy Sąsiedzi z Raby Wyżnej, Orawy, Podhala i Spiszu…

Dnia: poniedziałek 4 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Czy znacie prawdziwą historię o św. Mikołaju?

Biskup z Miry pomagał potrzebującym i tą tradycję chcemy podtrzymać jako orszak św. Mikołaja dając upominki i prezenty po domach oraz pytając czy dobrze żyją z sąsiadami i komu jak możemy pomóc od Sieniawy do Bielanki i Raby Wyżnej.

A wiedząc komu w czym pomóc zbierzemy komu co zbywa i by się nie kurzyło przekażemy tym co tego potrzebują lub poznamy jednego z drugim co potrzebuje pomocy w zakupach co tydzień czy do kościoła jechać jak kurzy śnieżyca.

Dzieciom powiemy też by listy pisały z opisem co zrobiły aby być dobrym dla innych i komu św. Mikołaj powinien najbardziej pomóc i wysyłały listy www.domikolaja.pl a postaramy się odpowiedzieć do świąt choć pomagać trzeba cały rok!

A jak się dowiemy jakie dziecko było szczególnie grzeczne to o 16.00 pod przedszkolem w Sieniawie 8B podpisane prezenty weźmiemy i św. Mikołaj je przekaże osobiście jednocześnie pytając co takiego zrobiły i komu zamierzają pomóc w święta.

W tym celu potrzebujemy wskazówek rodziców dzieci oraz pomocników do powożenia wozów z prezentami i rozdawania prezentów po domach. Mile widziane stroje góralskie ale alby i szaty ministranckie też się nadają!

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy