Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dwa miliony złotych na inwestycje w Zakopanem

Dnia: czwartek 21 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

2 000 000,00 zł z przeznaczeniem na wyposażenie Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie „Nasz Dom” oraz dostosowanie Urzędu Miasta Zakopane do potrzeb mieszkańców w zakresie dostępności cyfrowej.

Środki przyznane na inwestycję w Zakopanem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR. Kolejna pula dofinansowań dla lokalnych samorządów została przyznana, tym razem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

W ramach przyznanych środków Zakopane otrzymało 2 000 000.00 zł na projekt pn. Wyposażenie Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie „Nasz Dom” oraz dostosowanie Urzędu Miasta Zakopane do potrzeb mieszkańców w zakresie dostępności cyfrowej. W ramach projektu zostały przewidziane dwa zadania:

  • Zakup wyposażenia do Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie „Nasz Dom”. Zakup ten jest drugim etapem inwestycji dotyczącej przebudowy i rozbudowy budynku na cele utworzenia Centrum Wsparcia „Nasz Dom” w Zakopanem. W ramach projektu przewiduje się zakup specjalistycznego wyposażenia medycznego, zapewniającego realizację kompleksowych usług w obiekcie. Będzie on pełnił funkcje społeczne związane z dzienną opieką medyczną, poprawą komfortu życia osób z nieuleczalnymi chorobami, w tym również zmagających się z negatywnymi konsekwencjami COVID-19.Świadczenia Centrum będą obejmować: porady i konsultacje lekarskie, wsparcie rodziny chorego, integrację społeczną, wypożyczanie sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, zapewniając godne życie i godne umieranie osobom nieuleczalnie chorym.
  • Druga część projektu zakłada doposażenie sieci teleinformatycznej budynku Urzędu Miasta Zakopane w celu dostosowania oferowanych usług do potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie wymogów dostępności cyfrowej. W ramach projektu przeprowadzone zostaną prace mające na celu zabezpieczenie teleinformatyczne Urzędu Miasta. Realizacja projektu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych informatycznych, poprawę dostępności cyfrowej dla mieszkańców miasta Zakopane

Źródło: UM Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy