Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy przez przekroczenie prędkości

Dnia: sobota 2 grudnia 2023, Autor: Redaktor

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy podczas wczorajszych działań pn. Prędkość ujawnili 23 kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Dwóch kierujących w wieku 28-lat na terenie obszaru zabudowanego przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę w tych zimowych warunkach drogowych.

Od kilku dni na drogach Podhala panują trudne, zimowe warunki. Na śliskiej nawierzchni koła łatwo mogą stracić przyczepność, a droga hamowania wydłuża się. Brawurowa jazda i nadmierna prędkość mogą spowodować bardzo duże zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotarskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili w dniu 30 listopada br. lokalne działania pn. Prędkość.

Podczas prowadzonych pomiarów prędkości w przeciągu kilku godzin, funkcjonariusze ujawnili 23 kierujących, którzy zlekceważyli ograniczenia i poruszali się z nadmierną prędkością. Po godzinie 11 w Jabłonce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego fiatem, który na terenie obszaru zabudowanego jechał z prędkością 102 km/h. Dwadzieścia minut później 28-latek kierujący citroenem pędził 108 km/h, pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy. Nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności, odpowiednim dystansie od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do tych trudnych warunków drogowych. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Apelujemy do kierowców, aby odpowiednio przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach, aby zwrócić uwagę na stan ogumienia i wyposażyć samochód w odpowiednie opony.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

nowy-targ.policja.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy