Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dwukrotny król strzelców PHL zagra w Podhalu

Dnia: czwartek 3 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni. Nowy zawodnikiem Podhala Nowy Targ został 35-letni słowacki napastnik Andrej Themár

Słowacki napastnik w Polskiej Hokej Lidze spędził już łącznie sezony. W 2017 roku trafił do GKS Katowice, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Polski, a sam z 31 bramkami został najlepszym strzelcem sezonu regularnego.

Na sezon 2018/19 przeniósł się do Unii Oświęcim, w której ponownie okazał się najlepszym strzelcem sezonu (ex aequo z Siemionem Garszynem) oraz wygrał klasyfikację kanadyjską. W grodzie nad Sołą spędził dwa lata po czym trafił na rok do słowackiego HK Martin, by w sezonie 2021/2022 wrócić do Oświęcimia. Na taflach PHL wystąpił w 200 spotkaniach notując 185 punktów za 98 bramek i 87 asyst.

Sezon 2022/2023 z kolei spędził w angielskim Hull Seahawks w lidze NIHL. Tam w 29 spotkaniach zainkasował 22 bramki i 27 asyst. Na ławce kar spędził z kolei 10 minut.

Bardzo się cieszę, że wracam do Polski oraz, że będę reprezentował tak utytułowany klub jak Podhale Nowy Targ. Wiem, że „Szarotki” mają wielu wspaniałych i żywiołowo reagujących kibiców, na spotkanie z którymi nie mogę się doczekać. Wierzę, że to będzie bardzo udany sezon dla Podhala – powiedział Andrej Themár.

źródło: hokej.net

No Comment.

Reklama

Partnerzy