Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Działania Inspekcji Handlowej w Krakowie w związku ze wzrostem cen paliw.

Dnia: niedziela 27 lutego 2022, Autor: Maciej Zubek

W czwartkowy wieczór cały kraj obiegły zdjęcia i informacje o tworzących się na stacjach paliw kolejkach i niepokojących wzrostach cen.

Już następnego dnia inspektorzy z Krakowa, naszych Delegatur w Tarnowie i w Nowym Sączu (a także z innych województw), rozpoczęli na zlecenie Prezesa UOKiK monitoring cen i kontrole na stacjach paliw.

Przez cały weekend sprawdzamy i będziemy sprawdzać m.in., jakie są aktualne wysokości cen paliw w województwie małopolskim, jak się kształtowały w ostatnim czasie i jakie były powody ewentualnych wahań cenowych.

Według wstępnych podsumowań trwających jeszcze działań, odwiedziliśmy jak dotąd ok. 150 stacji sprawdzając, ile klienci muszą na nich zapłacić chcąc kupić paliwo. Kontrolami objęliśmy przedsiębiorców, którzy sprzedawali je po cenach rażąco wygórowanych, a wszystkie ustalenia na bieżąco przekazujemy Prezesowi UOKiK.

Nie zgadzamy się na to, by konsumenci i uczciwi przedsiębiorcy byli ofiarami bezzasadnego podnoszenia cen. Zrobimy co w naszej mocy, by przeciwdziałać takim zachowaniom.

Możemy to zrobić z Państwa pomocą – zleciłam prowadzenie dyżuru przy odbiorze wiadomości z adresu e-mail, pod którym cały czas przyjmujemy zgłoszenia. Zachęcam do przesyłania informacji o lokalizacjach stacji paliw na terenie województwa małopolskiego, na których ceny znacząco wzrosły w ostatnim czasie: wpr@krakow.wiih.gov.pl.

Małopolski Wojewódzki
Inspektor Inspekcji Handlowej
Joanna Jahn-Machowska

No Comment.

Reklama

Partnerzy