Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dzięki Funduszu Leśnemu ulica Limierzyska w Maniowach jest prawie gotowa!

Dnia: piątek 27 października 2023, Autor: Redaktor

Trwają ostatnie prace modernizacyjne na drodze gminnej 360631K – ul. Limierzyska w Maniowach. Położono dwie warstwy podbudowy zasadniczej oraz glasstar, czyli siatkę z włókien szklanych i geokompozytów, która ma za zadanie wzmocnić nawierzchnię pod gorącą mieszankę asfaltową. Pozostanie do położenia ostatnia ścieralna warstwa nawierzchni asfaltowej.

Celem prac było osiągnięcie parametrów technicznych poprawiających użytkowanie drogi przez lokalną społeczność oraz umożliwiających przejazd pojazdów świadczących usługi na rzecz prowadzenia gospodarki leśnej.

Zakres prac obejmował wykonanie chodnika dla pieszych o szerokości 1,5 m po prawej stronie drogi i długości 260 mb. Poszerzenie jezdni odcinkowo średnio o 0,5 m, wykonanie utwardzonego pobocza z kruszywa naturalnego szerokości od 0,20 m do 0,50 m, oraz wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych na całej ulicy. Ponadto wykonany został chodnik prawostronny wyniesiony ponad poziom jezdni na wysokość krawężnika. Odcinek został połączony z istniejącym i funkcjonującym ciągiem pieszym odbywającym się na poziomie jezdni i poboczem o nawierzchni z kostki brukowej. Nowy odcinek chodnika został wykonany z kostki betonowej szarej oraz opaską z kostki czerwonej wzdłuż krawężnika. Na odcinkowej długości poszerzono jezdnię średnio o szerokości 0,5 m. W ramach zadania wykonano regulację czyszczenia i wymianę studzienek deszczowych, kanalizacyjnych oraz ścieków deszczowych ulicznych.

Modernizacja ulicy Limierzyska była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Leśnego w wysokości 832 500,00 zł.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy