Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dzień Otwarty w „mundurówce” – od babeczek po karabinek

Dnia: niedziela 16 kwietnia 2023, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Dzień Otwarty w Prywatnym LO dla Młodzieży zawsze mobilizuje całą szkolną społeczność, by rzeszę ósmoklasistów zachęcić do rozpoczęcia przygody z mundurem. Tego roku program dwugodzinnej wizyty w szkole mógł im dostarczyć jeszcze milszych i mocniejszych wrażeń.  

Już u wrót kadeci witali gości ze szkół w różnych zakątkach Nowotarszczyzny słodkimi babeczkami i rozdawali materiały informacyjne. Był to jednak tylko wstęp do cyklu bezpośrednich spotkań: z właścicielką i przedstawicielami grona pedagogicznego oraz kadetami z rożnych profili kształcenia, którzy chcieli się młodszemu narybkowi zaprezentować z jak najlepszej strony.

Szkolna sala z trudem mieściła wszystkich przybyłych, poznawanie placówki zaczynających wysłuchaniem prelekcji: o specyfice mundurowej Szkoły; o patronacie Akademii Sztuki Wojennej oraz 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie-Rząsce; o  wyjazdowych treningach w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Kościelisku, o ćwiczeniu się w sztukach walki i samoobrony; o wielu możliwościach rozwijania swoich talentów i realizowania pasji; o bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych, wreszcie o niezapomnianych przeżyciach podczas rozpoczynającego każdy rok nauki klas pierwszych obozu szkoleniowo-integracyjnego w Niedzicy. Do tego dochodzą częste i atrakcyjne wycieczki oraz możliwość brania udziału w licznych konkursach z nagrodami.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy