Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dzień Seniora w Rokicinach Podhalańskich

Dnia: piątek 3 listopada 2023, Autor: Redaktor

W sobotę 28 października w Rokicinach Podhalańskich miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Seniora, inicjatywa mieszkańców młodszego pokolenia z udziałem wolontariuszy oraz samorządu uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha. Był to dzień szczególny zarówno dla seniorów, jak i młodych mieszkańców tej miejscowości.

Międzypokoleniowe spotkanie przy muzyce, pięknie udekorowanym i smakowicie zastawionym stole, w kolorowej i ciepłej, jesiennej aurze obfitowało w wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych dla gości przez organizatorów.

Obchody Dnia Seniora rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, po której wszyscy zebrani przemaszerowali do remizy OSP, gdzie na gości czekał już policjant, który przygotował prelekcję na temat najbardziej popularnych oszustw i innych przestępstw, zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą się w dzisiejszych czasach zetknąć. W międzyczasie młodzi wolontariusze rozdali gościom specjalnie na tę okoliczność przygotowane odblaski oraz ulotki informacyjno-przestrzegające.

Po tej edukacyjnej części imprezy nadszedł czas na ucztowanie przy stole i właściwe celebrowanie Dnia Seniora – rozmowami, wspólnym śpiewem, zabawami i tańcami. Bawili się starsi i młodsi, wszyscy wespół – seniorzy oraz młodzi wolontariusze, organizatorzy i strażacy – jednocześnie czuwający i obsługujący całą imprezę.

Biesiada przy stole i na parkiecie trwała do późnych godzin wieczornych, seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie i pośpiewać stare polskie biesiadne utwory podczas zabawy pt. „Tak to leciało”, którą muzycznie wsparł DJ, a także pan Ryszard Wolski, który przyjął zaproszenie organizatorów i przybył na imprezę z akordeonem.

Przez cały czas nad oprawą muzyczną czuwał DJ Darsen, który oprócz tego również nie pozwalał, by parkiet za długo pozostawał pusty. Przez kilka godzin remiza wypełniła się pozytywnymi emocjami, dobrą energią, muzyką i śpiewem łączącymi pokolenia i tworzącymi wyjątkową atmosferę. Na zakończenie spotkania każdy senior otrzymał mały upominek z najlepszymi życzeniami przygotowany specjalnie przez Samorząd Uczniowski szkoły w Rokicinach Podhalańskich.

Dzień Seniora w Rokicinach Podhalańskich był wyjątkowym świętem, które dowiodło, że wiek to tylko cyferki, a chęć wspólnego spędzania czasu, radość, życzliwość, ofiarność, zabawa i muzyka przekraczają granice pokoleń. Organizatorzy mają nadzieję, że Dzień Seniora w Rokicinach Podhalańskich, który właśnie przeszedł do historii, stanie się imprezą cykliczną, corocznym wydarzeniem łączącym pokolenia i podkreślającym, jak ważna jest rola seniorów w każdej społeczności i ukazującym, jak nieraz wiele chęci, energii i sił do działania mają właśnie seniorzy. Bo przecież senior wszystko może, a nic nie musi.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy