Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Efektowna wygrana juniorów Podhala

Dnia: niedziela 3 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Drugie zwycięstwo – po trzech kolejnych remisach – w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. Podopieczni Grzegorza Hajnosa i Sebastiana Świerzbińskiego ograli na własnym stadionie Beskid Andrychów.

Początkowo mecz miał być rozegrany w Andrychowie, ale z względu na zły stan tamtejszego boiska, podjęto decyzję o zmianie gospodarza.

Wynik meczu w 9 minucie otworzył po indywidualnej akcji Dominik Paniak, który ze skrzydła zbiegł na środek i oddał precyzyjny strzał z 18 metra. Potem przez kilkanaście minut mecz miał wyrównany przebieg. Kilka razy „kotłowało” się w polu karnym Podhala, ale bez bramkowego efektu.

Za to w 36 minucie po przechwycie piłki w środku pola i prostopadłym podaniu Dawida Kędziora, Michał Sobek wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Beskidu i podwyższył na 2:0. Minęła minuta i kolejna kontra w wykonaniu gospodarzy, dała im gola numer 3. Na listę strzelców wpisał się – po podaniu wzdłuż linii bramkowej Sobka – Wojciech Ustupski.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 69 minuty. Wypracował go duet rezerwowych. Asystował Jakub Burnat, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Wójciak.

Wygraną Podhala przypieczętował w 83 min, efektownym uderzeniem z dystansu Kornel Krzyżak.

Podhale Nowy Targ u19 – Beskid Andrychów u19 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Paniak 9, 2:0 Sobek 36, 3:0 Ustupski 37, 4:0 Wójciak 69, 5:0 Krzyżak 83

Podhale: Dunaj – Bodziuch, Bocheńczak (71 Styrenczak), Twaróg – Szczepański (60 Burnat), Kędziora, Sobek (71 Kowalczyk), Wojas (60 Wójciak), Wydra (60 Kaim), Paniak (71 Krzyżak) – Ustupski.

No Comment.

Reklama

Partnerzy