Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

“Ej z pola, z pola” – spotkanie z tradycyjnymi pieśniami lata

Dnia: czwartek 20 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

Zaproszenie na spotkanie śpiewacze z pieśniami lata, w piękne miejsce, do Chaty Przygody, w Gorce. Chata mieści się blisko Nowego Targu, w pięknym lesie, gdzie natura otuli nas swoją bliskością, ukoi ciszą i przyjemnym chłodem.

Do Chaty można dotrzeć pieszo w 15 minut z pobliskiego parkingu. Mamy mogą wziąć swoje dzieci, jest tam dla nich sporo atrakcji, więc można spokojnie pozostawić je samym sobie, a samej zanurzyć się w przyjemność wspólnego śpiewu.

Będziemy uczyć się pieśni letnich, jak zawsze, różnych narodów słowiańskich. To na przykład pieśni śpiewane przy sianokosach, to pieśni żniwne, a także pieśni pasterskie. Przy ciężkiej pracy jaką były choćby żniwa raczej nie śpiewano, robiono to w przerwach lub po pracy, kiedy już wracano z pola. Ale i w trakcie pracy niosły się głosy zaklinające naturę, zwracające się do przodków czy do Boga, aby ten zapewnił szybkie i bezproblemowe zbiory, by odganiał burze i chronił ziarno przed zepsuciem. Zwracano się także do słońca by szybko zachodziło i pozwoliło już pracującym odpocząć. Ciężka praca często przywodziła na myśl trudny los człowieczy, śpiewano zatem także o trudnej doli na przykład sierocej, czyniąc swoiste przeniesienie, by w jakimś sensie sobie ulżyć. W pieśniach pasterskich z kolei często poruszano temat bliskości człowieka do zwierząt, które wypasano. Nie brakowało oczywiście tematu miłości, bo ten o każdej porze roku jest przecież najważniejszy i dominujący.

Postaram się wybrać i tym razem jak najładniejsze melodie i spełnić Wasze oczekiwania.

Kiedy 28.07.23 (pt), godz. 18:00 – 20:30
Koszt: 50 zł
Obowiązują zapisy na: agnieszka.banas.official@gmail.com
Spotkanie odbędzie się jeśli zapisze się 8 osób. Grupa będzie liczyć maksymalnie 15 osób.

Zapraszam
A. Banaś

Fot. www.polona.pl 

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy