Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Eko Majówka w rabczańskim amfiteatrze

Dnia: wtorek 17 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

W Rabczańskim amfiteatrze odbył się piknik kulturowo-ekologiczny: “Eko-majówka”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Lokomotywa z Rabki-Zdroju we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu i Urzędem Miasta Rabka-Zdrój w ramach realizacji projektu LIFE Ekomałopolska.

Przybyłych gości przywitał gospodarz miejsca Burmistrz Rabki-Zdroju – Pan Leszek Świder. W imieniu Starosty Powiatu Nowotarskiego wystąpił Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych-Pan Wojciech Krauzowicz.

Po oficjalnym przywitaniu nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęło Studio Piosenki Young Stars. Równolegle do koncertów na scenie odbywały się zajęcia dla dzieci min: układanie ścieżki sensorycznej, warsztaty upcyklingowe, ubieranie drzewa, kolorowanki smogowe, a w Parku Zdrojowym miała miejsce gra terenowa dotycząca natury i aspektów ochrony środowiska.  Dla dorosłych przygotowano: stanowisko ekodoradcy, przy którym można było uzyskać informacje odnoście ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu oraz dotacji do wymiany źródeł ogrzewania, jak również ciekawe wykłady i rozmowy z ekspertami w tym z Prof. Stanisławem Szwają, który wygłosił wykład: “Jak tanio i ekologicznie ogrzać dom?”. 

Podczas trwania pikniku można było pozostawić elektrośmieci, zużyte baterie, przeterminowane leki do specjalnie przygotowanych pojemników, oraz dokonać wymiany ubrań i sadzonek. Była również możliwość degustacji domowych wyrobów na biodegradowalnych naczyniach. Na zakończenie pikniku wystąpił Teatr Kulturesk z Krakowa, który za pomocą piosenek przedstawił najmłodszym widzom zasady prawidłowej selekcji odpadów.

No Comment.

Reklama

Partnerzy