Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Eko MeetUp czyli Czyste Tatry dla młodych

Dnia: środa 22 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Jedenasta edycja Czystych Tatr zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią kolejna odsłona Eko MeetUp, czyli wielkiego spotkania ze znanymi twórcami internetowymi. Zaangażowanie rozpoznawalnych osób ze świata mediów społecznościowych, sportu i kultury pozwala co roku dotrzeć z pozytywnym przesłaniem do większej liczby odbiorców w różnym wieku. Każdy z nich zostawia w ten sposób #Dobry Ślad.

Stowarzyszenie Czysta Polska i jego partner – Get Hero zaprosili młodych ludzi na pierwszy Eko MeetUp już w 2018 roku. W ekologicznym miasteczku na Górnej Równi Krupowej pojawili się wówczas znani twórcy internetowi, którzy zachęcali swoich fanów do wspólnego sprzątania szlaków i codziennej dbałości o środowisko naturalne – choćby w niewielkich, ale znaczących gestach. Rok później w Zakopanem padł rekord, bo na spotkanie z gwiazdami serwisów społecznościowych przybyło ponad 20 tysięcy młodych ludzi.

– Doskonale pamiętam tę edycję – wspomina Rafał Sonik, współtwórca i ambasador akcji Czyste Tatry. – To było największe spotkanie influencerów z fanami w 2019 roku. Wrażenie było fenomenalne, a satysfakcja nie do opisania. Nasze przesłanie dotarło do ponad 20 tysięcy młodych ludzi, którzy przyjechali do Zakopanego i milionów internautów, którzy śledzą profile swoich ulubionych twórców. Potem zatrzymała nas pandemia, ale wracamy do tradycji spotkań w tym roku i jestem przekonany, że znów zorganizujemy pod Tatrami wspaniałą lekcję ekologii!

Ze swoimi fanami, już 2 lipca, na Górnej Równie Krupowej spotkają się tacy twórcy jak: N3jxiom, Agata Sacewicz, Klatex, Marlena Sojka, Yoshi, Shiianah, czy Agu. O poranku wyruszą sprzątać szlaki, zachęcając do tego również swoich fanów, a po południu będą rozmawiać z nimi o tym, jak ważna jest troska o środowisko wyrażana w codziennych działaniach, czy wyborach konsumpcyjnych. Obok nich, w panelach dyskusyjnych wezmą udział aktywne w internecie działaczki na rzecz ochrony środowiska: Daria Rogowska (Ekocentryczka), Agnieszka Pocztarska (Czytamy Etykiety) oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

– W Tatrach spędzałem większość wakacji w dzieciństwie i wiem, że śmieci potrafią zrujnować nawet najpiękniejsze widoki. Przede wszystkim jednak rujnują przyrodę! Naszym obowiązkiem jest odwdzięczyć się górom i przyrodzie za możliwość podziwiania jej skarbów, zostawiając te miejsca nietkniętymi dla kolejnych pokoleń. A Czyste Tatry to najlepsza okazja, żeby to zrobić, a przy okazji zachęcić do działania innych – powiedział Korneliusz N3jxiom Rzeźwicki.

W ramach Czystych Tatr, na szlaki jak co roku wyruszy również znakomite grono ambasadorów. Wśród nich współtwórca akcji Rafał Sonik, Joanna Jabłczyńska, Marcin Daniec, Przemek Saleta, Adrianna Palka, Aleksandra Kuc, Mateusz Ligocki i Andrzej Polan, który dodatkowo będzie również gotować dla uczestników. Wszystkich będzie można spotkać w ekomiasteczku już w piątek 1 lipca, kiedy rozpocznie się wydarzenie. Dla młodszej części publiki wystąpi zespół Czereśnie, a dla wszystkich uczestników zagra Zakopower. Odbędą się pierwsze prelekcje i warsztaty, które rozgrzeją wolontariuszy przed sobotnim sprzątaniem.


Czyste Tatry to wielka akcja edukacyjna organizowana w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku. W  dotychczasowych 10 edycjach wzięło udział 35 150 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 6 719 kg śmieci. Partnerami lipcowego wydarzenia zostali, jak co roku, Burmistrz Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy oraz Polskie Koleje Linowe. Partnerem głównym jest Electrolux, a nieocenione wsparcie dostarczają również Rekopol, Jan Niezbędny i Biedronka.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy